Wtorek z Ligą Mistrzów

Autor: Tomasz Delimat | 24.08.2010 13:18 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Dziś poznamy pięć kolejnych zespołów, które wystąpią w fazie grupowej Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Eliminacje Ligi Mistrzów dobiegają już końca i jutro wieczorem będziemy znać komplet drużyn, które wezmą udział w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek. Póki co nieobsadzonych jest jeszcze dziesięć miejsc, z których połowa będzie zarezerwowana już dziś około 22:45.

Najciekawiej zapowiadają się spotkania w tzw. grupie niemistrzowskiej, gdzie Sevilla podejmie Bragę, a Sampdoria Genua zmierzy się z Werderem. W pojedynku hiszpańsko-portugalskim w pierwszym meczu 1:0 wygrali gospodarze, więc dziś 1:0 dla Sevilli oznaczać będzie dogrywkę, a wyższe zwycięstwo - awans ekipy z Ramon Sanchez Pizjuan. Braga na pewno tanio skóry jednak nie sprzeda. Już w starciu z Celtikiem udowodniła, że w piłkę grać potrafi.

Do 90. minuty spotkania w Bremie Werder prowadził 3:0, co dawało mu w zasadzie pewną kwalifikację do fazy grupowej. Gol Giampaolo Pazziniego sprawił jednak, że Sampdoria nie straciła wszelkich nadziei. Jeśli dziś czwartej drużynie ubiegłego sezonu we Włoszech uda się wygrać u siebie 2:0, to właśnie ona będzie świętować awans.

Sporo emocji powinna przynieść także grupa mistrzowska. Tam najbliższy awansu jest Hapoel Tel-Aviv, który w pierwszym meczu pokonał na wyjeździe Red Bull Salzburg w stosunku 3:2. Ciekawie powinno być w Brukseli - w pierwszym meczu z Partizanem Anderlecht zremisował w Belgradzie 2:2, co daje przed rewanżem nieco lepszą sytuację Belgom, ale na pewno nie będzie im łatwo. Problemów może spodziewać się także FC Basel, które na własnym stadionie ograło zaledwie 1:0 mołdawski Sheriff Tyraspol. Szwajcarów na pewno czeka dziś trudna przeprawa.

Wszystkie dzisiejsze mecze rozpoczną się o godzinie 20:45.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Sevilla FC, RSC Anderlecht, Red Bull Salzburg, , Werder Brema, Hapoel Tel-Aviv, FC Basel, Sheriff Tyraspol, Sporting Braga, Partizan Belgrad