Kolejny Polak w Borussii?

Autor: Tomasz Delimat | 07.05.2011 11:02 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Ireneusz Jeleń znalazł się na celowniku Borussii Dortmund.

Borussia Dortmund ostatnio zapewniła sobie tytuł mistrza Niemiec, a to oznacza, że w przyszłym sezonie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Eksperci są jednak zgodni co do faktu, że latem zespół zostanie poważnie osłabiony. Do kasy klubu z Zagłębia Ruhry wpłynie dużo pieniędzy ze sprzedaży gwiazd (np. Nuri Sahina, który jest już podobno jedną nogą w Realu Madryt) i za nie działacze Borussii będą musieli dokonać sensownych wzmocnień.

Jak donoszą poczytne francuskie media, na celowniku Borussii znalazł się Ireneusz Jeleń. Polski napastnik zapowiedział, że najbliższego lata na pewno odejdzie z Auxerre. Interesuje się nim wiele utytułowanych klubów, w tym Schalke 04, największy wróg zespołu z Dortmundu. Oferta z Borussii dałaby mu jednak możliwość gry w Lidze Mistrzów, a przy okazji pozwoliłaby mu spotkać trzech innych Polaków, obecnie występujących na Signal Iduna Park: Łukasza Piszczka, Jakuba Błaszczykowskiego i Roberta Lewandowskiego.

Fachowcy wyceniają Jelenia na 7,5 miliona euro, co jest kwotą wysoką, ale Borussia na pewno będzie mogła ją wyłożyć, jeżeli sprzeda jednego lub kilku swych zawodników. Zainteresowanie ekipy z Dortmundu wzbudził jeszcze inny gracz AJ Auxerre - słoweński pomocnik Valter Birsa.

Czytaj więcej o: Francja , Niemcy, Transfery, Polska, AJ Auxerre, Borussia Dortmund

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze