Kto ma szansę na awans do następnej fazy?

Autor: Rafał Krysztopa | 24.11.2011 15:19 | komentarzy: 22 | kategoria: News |

Za nami już 5 kolejka Ligi Mistrzów. W niektórych grupach znamy już zespoły, które awansują dalej. Lecz nadal mamy kilka znaków zapytania. Czas na podsumowanie sytuacji przed ostatnią kolejką.

Za nami już 5 kolejka Ligi Mistrzów. W niektórych grupach znamy już zespoły, które awansują dalej. Lecz nadal mamy kilka znaków zapytania. Czas na podsumowanie sytuacji przed ostatnią kolejką.

Mamy już 9 pewnych uczestników dalszej fazy rozgrywek, są to: AC Milan, APOEL, Arsenal, Barcelona, Bayern Monachium, Bayer Leverkusen, Benfica, Inter i Real Madryt. Pozostało 7 wolnych miejsc, kto ma szansę je zająć? (Pod nazwami grup znajdziecie linki do tabel)

Zanim przejdziemy do sytuacji grup wypadałoby napisać kilka słów na temat ustalania kolejności zespołów w grupie. Na pierwszym miejscu są brane punkty zdobyte w całej rundzie. Jeśli zespoły mają taką samą ilość punktów to analizuje się: 1. liczbę punktów zdobytych w meczach bezpośrednich 2. różnicę bramek w meczach bezpośrednich 3. różnicę bramek w meczach bezpośrednich – podwójne liczenie bramek zdobytych na wyjeździe 4. różnicę bramek w całej rundzie 5. liczba zdobytych bramek w całej rundzie

Grupa A

Bayern Monachium i Villarreal - Bayern został zwycięzcą grupy i jest pewny awansu do dalszej fazy. Hiszpanie zegnają się z europejskimi pucharami.

Napoli - Włosi awansują jeśli w ostatniej kolejce pokonają Villarreal. Mogą również przejść bez względu na wynik, jeśli City nie wygra z Bayernem.

Manchester City - "Citizens" muszą pokonać Bayern, a Napoli nie może wygrać z Villarrealem.

Grupa B

Inter - zwycięzca grupy, pewny awansu.

Trabzonspor - Turcy awansują jeśli pokonają Lille. Remis będzie wystarczający, pod warunkiem, że CSKA nie wygra z Interem.

Lille - awansuje tylko jeśli pokona Trabzonspor.

CSKA - Rosjanie muszą wygrać z Interem i liczyć na remis w drugim grupowym spotkaniu, aby awansować.

Grupa C

Benfica i Otelul - Rumuni żegnają się z europejskimi pucharami. Benfica ma awans w kieszeni. Portugalczycy wygrają grupę jeśli pokonają Otelul. Remis w starciu z Rumunami wystarczy do wygrania grupy pod warunkiem, że drugie grupowe spotkania też zakończy się remisem.

Manchester United - "Czerwone Diabły" awansują dalej jeśli nie przegrają z FC Basel. United znajdzie się na pierwszym miejscu w tabeli pod warunkiem, że wygrają własne spotkanie, a Benfica nie wygra z Rumunami. Remis będzie wystarczający jeśli Portugalczycy przegrają swój mecz.

Basel - Szwajcarzy muszą pokonać United. Znajdą się na czele grupy jeśli Benfica przegra swój mecz, a Basel wygra własne spotkanie.

Grupa D

Real i Dynamo - "Królewscy" są pewni awansu dalej z pierwszej lokaty. Dynamo żegna się z pucharami.

Ajax - zapewni sobie awans jeśli nie przegra z Realem. Jeśli "Królewscy" pokonają Holendrów, a Lyon wygra wtedy brany pod uwagę będzie bilans bramkowy.

Lyon - awansuje tylko pad warunkiem zwycięstwa nad Dynamem (i klęski Ajaxu), wtedy analizowany będzie bilans bramkowy.

Grupa E

Bayer i Genk - Belgowie żegnają się z pucharami. Niemcy są pewni awansu dalej. Bayer zajmie pierwszą lokatę w grupie bez względu na wynik starcia z Belgami pod warunkiem, że Chelsea zremisuje z Valencią.

Valencia - do awansu wystarczy bramkowy remis z Chelsea. "Nietoperze" zajmą pierwszą lokatę w grupie jeśli Chelsea i Bayer przegrają swoje spotkania.

Chelsea- muszą wygrać lub bezbramkową zremisować z Valencią by awansować dalej. Zajmą pierwsze miejsce w grupie pod warunkiem, że Valencia i Bayer przegrają swoje spotkania.

Grupa F

Arsenal - pewny awansu z pierwszego miejsca.

Marsylia - Francuzi awansują jeśli pokonają Borussię. Przejdą dalej również pod warunkiem, że Olympiakos nie wygra z Arsenalem.

Borussia - Niemcy awansują jeśli pokonają Marsylię różnicą 4 bramek, a Olympiakos nie wygra z Arsenalem.

Olympiakos - otrzymają awans jeśli pokonają Arsenal, a Marsylia przegra swoje spotkanie. W wypadku remisu z Arsenalem przejdą dalej pod warunkiem, że Marsylia przegra różnicą dwóch lub trzech goli.

Grupa G

APOEL - zespół jest pewny awansu. Cypryjczycy zajmą pierwszą lokatę w grupie jeśli wygrają z Szachtarem, remis będzie wystarczający pod warunkiem, że Zenit nie wygra z Porto. APOEL przejdzie bez względu na wynik własnego spotkania jeśli drugi mecz zakończy się remisem.

Zenit - uzyska awans jeśli nie przegra z Porto. Rosjanie zajmą pierwszą lokatę w grupie pod warunkiem zwycięstwa nad Porto i klęski APOEL-u.

Porto - muszą pokonać Zenit. Zajmą pierwszą lokatę w grupę jeżeli Zenit i APOEL przegrają swoje mecze.

Szachtar - Ukraińcy nie mają już szans na awans.

Grupa H

Barcelona i Milan - obie ekipy zapewniły już sobie awans. Barcelona z pierwszego miejsca, a Milan z drugiego.

Viktoria - może awansować jedynie do Ligi Europy jeśli wygra z Milanem albo BATE nie wygra swojego spotkania.

BATE - ma szanse na udział w Lidze Europy pod warunkiem, że pokona Barcelonę, a Viktoria poniesie klęskę z Milanem.

Czytaj więcej o: LigaMistrzow.com, AC Milan, Arsenal FC, Chelsea FC, Bayern Monachium, Inter Mediolan, FC Porto, Manchester United, Olympiakos Pireus, Olympique Marsylia, Olympique Lyon, CSKA Moskwa, Real Madryt, Szachtar Donieck, Benfica Lizbona, Ajax Amsterdam, FC Basel, Zenit Sankt Petersburg, Borussia Dortmund, Manchester City, OSC Lille, Villarreal, Bayer Leverkusen, Racing Genk, BATE Borysów, Dinamo Zagrzeb, Otelul Galati, Trabzonspor, Genk, SSC Napoli

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (22)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze