Oficjalnie: Janko w Porto!

Tomasz Delimat | 31.01.2012 18:15 | komentarzy: 5 | kategoria: News

FC Porto pozyskało jednego z najskuteczniejszych w ostatnich latach europejskich napastników. Na Estadio Dragao przeniósł się Marc Janko.

Przez ostatnie pół roku Porto poszukiwało napastnika, który mógłby godnie zastąpić Radamela Falcao - a zatem typowego „lisa pola karnego”, człowieka odpowiedzialnego wyłącznie za strzelanie goli i umiejącego zrobić to z każdej niemal pozycji. Kimś takim jest właśnie rosły Janko. Austriacki snajper, dotychczas grający w Twente Enschede, od kilku lat błyszczy znakomitą skutecznością. Teraz przeniósł się do Portugalii.

Pozyskaniem Marka Janko zainteresowany był między innymi Celtic Glasgow, lecz ostatecznie reprezentant Austrii trafił do FC Porto. 28-latek podpisał kontrakt na 3,5 roku, a kwota odstępnego wyniosła około 6 milionów euro.

Czytaj więcej o: FC Porto, Holandia, Transfery, Portugalia, Twente Enschede

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Treści o podobnej tematyce:

  • Obrońca Porto liczy na transfer do Chelsea

    Álvaro Daniel Pereira Barragán liczy, że tym razem FC Porto ułatwi mu transfer i zgodzi się na jego odejście. Urugwajski obrońca przed rokiem był bliski przeprowadzki do Londynu, ale oferta złożona przez Chelsea nie została zaakceptowana.

    czytaj więcej
  • Guarín na dłużej, Lúcio odchodzi

    Przebudowa kadrowa Interu Mediolan rozpoczęła się już teraz. Oficjalna jest już informacja o odejściu z klubu Brazylijczyka Lúcio. Klub postanowił natomiast wykupić Fredy'ego Guarina.

    czytaj więcej
  • Hulk jeszcze nie zdecydował się na transfer

    Gwiazdor FC Porto ujawnił, że ma kilka ciekawych ofert i najprawdopodobniej zdecyduje się na transfer. Givanildo Vieira de Souza, znany bardziej jako Hulk może w lecie opuścić Estádio do Dragão.

    czytaj więcej
  • Mourinho: spełniłem swoje ambicje

    Trener Realu Madryt nie krył zadowolenia po przypieczętowaniu tytułu mistrzowskiego w Hiszpanii.

    czytaj więcej
  • Chelsea i PSG powalczą o Hulka

    Zawodnik FC Porto, Brazylijczyk Hulk, nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony czołowych klubów Europy. Według doniesień angielskich mediów, o pozyskanie 25-latka w lecie wojnę stoczą Chelsea i Paris Saint-Germain.

    czytaj więcej

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze