Sanchez dwukrotnie "ukąsił" Bayer, Barca jedną nogą w ćwierćfinale!

Kamil Żmijewski | 14.02.2012 22:44 | komentarzy: 48 | kategoria: News

Jeśli chodzi marketingowo to Bayer Leverkusen lepiej wymarzyć rywala w 1/8 finału Ligi Mistrzów nie mógł. Gdy chodzi jednak o szanse awansu – najgorsza opcja z możliwych. Dzisiaj w pierwszym pojedynku popularni „Aptekarze” mierzyli siły z FC Barceloną.

Szkoleniowiec Robin Dutt nie mógł przed konfrontacją być szczególnie zadowolony. Z gry wypadł niezwykle doświadczony Michael Ballack, a nadal z urazem stopy zmagał się supersnajper Eren Derdiyok. W pierwszym składzie znalazł się natomiast 26-letni chorwacki defensor Vedran Corluka, który zimą trafił w ramach półrocznego wypożyczenia z Tottenhamu i zdążył zagrać w dwóch spotkaniach Bundesligi. Na murawie nie znalazł się Stefan Kießling, który w fazie grupowej strzelił tylko jedną bramkę przeciwko Valencii, a jako wysunięty napastnik zagrał Renato Augusto.

 Po niespodziewanej porażce ekipy Pepa Guardioli z Osasuną Pampeluną największy rywal – Real Madryt w ligowej stawce ma już 10 oczek przewagi nad zespołem z Camp Nou. Wszystko ma jednak swoje plusy, a chodzi o wypoczynek takich zawodników jak  Xavi i Andres Iniesta. Wymienieni wyżej zawodnicy nie zagrali w pojedynku na Reyno de Navarra i dziś powinni być zdecydowanie bardziej wypoczęci. Mimo tego faktu Xavi nie znalazł się w osiemnastce meczowej ze względu na problemy mięśniowe. Nie zabrakło w składzie największej sławy zespołu przyjezdnych Leo Messiego, który wraz z Mario Gomezem przed 1/8 finału przewodził w stawce najlepszych strzelców Champions League.

 Ekipa „Dumy Katalonii” w pierwszej części gry zdecydowanie dominowała na murawie. Padła jednak tylko jedna bramka. Wydarzenie miało miejsce w 41. minucie gdy błąd popełnił Reinartz, a po asyście Messiego gola zdobył Alexis Sanchez w sytuacji sam na sam z Berndem Leno. Młody reprezentant Chile posłał futbolówkę pomiędzy nogami golkipera „Aptekarzy”.

 Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony i dośrodkowaniu Vedrana Corluki niespodziewanie drogę do siatki znalazł czeski lewy defensor Michal Kadlec. Tym samym na BayArena mieliśmy niespodziankę, lecz jak się okazało nie na długo, gdyż po czterech minutach podanie od Cesca Fabregasa po raz drugi wykorzystał Alexis Sanchez. W 65. minucie bardzo bliski gola był Gonzalo Castro, ale jego strzał wylądował na słupku bramki Valdesa.  W 89. minucie ujrzeliśmy kontrę Barcelony, asystę zaliczył Dani Alves, a trzeciego gola dla Blaugrany uzyskał Leo Messi.

 Tym samym można stwierdzić po pierwszym pojedynku, że mistrz Hiszpanii jest już praktycznie pewnym uczestnikiem ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

 Bayer Leverkusen vs FC Barcelona 1:3 (0:1) Kadlec 52’ – Sanchez 41’ 56’ Messi 89’

 

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, FC Barcelona, Hiszpania, Niemcy, Bayer Leverkusen, Bayer - Barcelona 2012-02-14

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (48)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze