Zabójcza skuteczność i pewne zwycięstwo United

Autor: Tomasz Delimat | 04.03.2012 19:08 | komentarzy: 17 | kategoria: News |

Manchester United w szlagierze 27. kolejki Premier League pokonał Tottenham Hotspur 3:1. Bohaterem meczu został Ashley Young, strzelec dwóch bramek.

Tottenham przystępował do spotkania z United mając jeszcze nadzieję na włączenie się do walki o tytuł mistrzowski. Mecz od początku toczony był w szybkim tempie, nie przekładało się to jednak na ilość podbramkowych sytuacji, których wyraźnie brakowało. W środku pola inicjatywę osiągnęli gospodarze z Londynu i to oni pierwsi mogli wyjść na prowadzenie - w 38. minucie po uderzeniu Louisa Sahy piłka zmierzała już do siatki, lecz zablokował ją... inny napastnik Tottenhamu, Emmanuel Adebayor. Togańczyk co prawda zdołał jeszcze wpakować futbolówkę do bramki, lecz pomagał sobie przy tym ręką, co zauważył arbiter. Trafienie nie zostało więc uznane, a w 45. minucie na prowadzenie wyszli United. Ashley Young dośrodkował z rzutu rożnego, bramkę głową zdobył zaś nieupilnowany Wayne Rooney.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza - optyczną przewagę miał Tottenham, lecz w żaden sposób nie potrafił on z tej inicjatywy skorzystać. W 58. minucie bliski szczęścia był co prawda Benoit Assou-Ekotto, po którego uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od poprzeczki. 2 minuty później na 2:0 podwyższyli jednak goście - po niefortunnym wybiciu Kyle'a Walkera, bramkę z bliskiej odległości zdobył Young. W 69. minucie zaś było już 3:0, gdy Young popisał się fantastycznym uderzeniem zza pola karnego, nie dając szans Bradowi Friedelowi.

W 88. minucie bardzo prostą stratę zaliczył Ryan Giggs, z tego prezentu skorzystał zaś Jermain Defoe, zaliczając dla Tottenhamu trafienie honorowe. Na nic więcej piłkarzy z White Hart Lane nie było jednak tego dnia stać. W tej chwili mają więc oni już tylko 4 punkty przewagi nad czwartym w tabeli Arsenalem. Manchester United dzięki zwycięstwu wciąż traci zaś do prowadzącego lokalnego rywala City zaledwie dwa „oczka”.

Tottenham Hotspur - Manchester United 1:3 (0:1) Defoe 88' - Rooney 45', Ashley Young 60' i 69'