Essien w Serie A?

Autor: Tomasz Delimat | 08.03.2012 14:20 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Michael Essien najbliższego lata może trafić do ligi włoskiej. Reprezentant Ghany wzbudził zainteresowanie Juventusu Turyn.

Essien swego czasu był uważany za jednego z najlepszych defensywnych pomocników na świecie. Być może dalej by tak było, gdyby nie liczne kontuzje, z którymi zmaga się 29-latek. W ostatnich miesiącach ma on nieustanne problemy z kolanami i dlatego Chelsea Londyn nie ma z niego takiego pożytku, jak dawniej. Ostatnio reprezentant Ghany wrócił co prawda do zdrowia, lecz nie wywalczył sobie miejsca podstawowym składzie, z racji obecności takich pomocników jak choćby Frank Lampard, Raul Meireles, Ramires, John Obi Mikel czy Oriol Romeu. 

Jeśli sytuacja Michaela Essiena wkrótce się nie zmieni, zapewne rozważy on możliwość odejścia ze Stamford Bridge najbliższego lata. Swój środek pola zamierza tymczasem wzmocnić Juventus Turyn. Trener Antonio Conte nie ma na tej pozycji zbyt wielkiej alternatywy, więc byłby na pewno niezwykle usatysfakcjonowany, gdyby udało mu się sprowadzić do siebie Ghańczyka.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Juventus Turyn, Anglia, Włochy, Transfery, Michael Essien

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze