Strzelanina w Neapolu, pewne zwycięstwo gospodarzy

Autor: Tomasz Delimat | 10.03.2012 09:31 | komentarzy: 12 | kategoria: News |

Grad goli obejrzeli kibice w Neapolu. Gospodarze poradzili tam sobie bez większych problemów z Cagliari, wygrywając 6:3.

Choć mogło wydawać się, że mając w perspektywie spotkanie z Chelsea w Lidze Mistrzów Napoli będzie nieco oszczędzać siły, nic takiego nie miało miejsca. Co prawda tacy zawodnicy, jak Edinson Cavani czy Christian Maggio rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych, lecz nie wpłynęło to w niekorzystny sposób na zespół, który od początku rzucił się do zdecydowanych ataków. W 10. minucie po indywidualnej akcji na płaski strzał z dystansu zdecydował się Marek Hamsik, a piłka przy samym słupku wpadła do siatki. 9 minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ezequiela Lavezziego futbolówkę skierował głową do bramki stoper Paolo Cannavaro. Po pół godzinie było zaś 3:0, gdy Davide Astori niefortunnie trafił do własnej siatki. Co prawda w 36. minucie gola kontaktowego zaliczył Joaquin Larrivey, lecz Napoli nadal kontrolowało przebieg wydarzeń na boisku.

Od drugiej połowy zaczęło się dalsze strzelanie. W 56. minucie rajd Lavezziego powstrzymany został faulem w polu karnym, a „jedenastkę” zamienił na bramkę sam poszkodowany. W 70. minucie wprowadzony wcześniej na boisko Edinson Cavani wypatrzył w polu karnym Waltera Gargano, ten zaś wykonał sprytny zwód i podwyższył na 5:1. 7 minut później kolejnego gola dla Cagliari zdobył Larrivey, w 84. minucie na 6:2 trafił jednak rezerwowy Christian Maggio, który otrzymał dobre podanie od Gorana Pandeva. Co prawda w doliczonym czasie Larrivey skompletował hat-tricka, lecz nie zepsuło to specjalnie humorów gospodarzy, którzy odnieśli pewne i efektowne zwycięstwo.

SSC Napoli - Cagliari Calcio 6:3 (3:1) Hamsik 10', P. Cannavaro 19', Astori 30' samobójcza, Lavezzi 56' z karnego, Gargano 70', Maggio 84' - Larrivey 36', 77' i 90+1'

• Oficjalnie: Nowy defensor SSC Napoli!

W związku z kolejnym urazem Faouziego Ghoulama „Błękitni” zakontraktowali lewego obrońcę.

Świetny występ Piotr Zielińskiego w barwach SSC Napoli, powrót na boisko drużyny Jakuba Rzeźniczaka i kolejne zwycięstwo zespołu Kamila Glika. Miniony weekend przyniósł sporo emocji, jeśli chodzi o spadkowiczów rozgrywek Ligi Mistrzów.

• Oficjalnie: Straszliwa kontuzja Ghoulama!

Lewy defensor SSC Napoli doznał kolejnego urazu kolana.

Wygrane spotkania Borussii Dortmund oraz RB Leipzig. Świetny mecz AS Monaco i strata punktów Celticu. Dużo działo się w minionym tygodniu u spadkowiczów Ligi Mistrzów!

Bramka Łukasza Teodorczyka, całe spotkanie Rafała Gikiewicza oraz kolejne minuty Piotra Zielińskiego. To tylko namiastka tego, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich dni, jeśli chodzi o zespoły, które odpadły z Ligi Mistrzów.