United gromią na Molineux

Autor: Tomasz Delimat | 18.03.2012 16:29 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Manchester United rozgromił na wyjeździe Wolverhampton, pokonując tę drużynę 5:0. Dwa gole zdobył na Molineux Stadium Javier Hernandez.

Sir Alex Ferguson desygnował dziś do gry wyjątkowo ofensywne ustawienie - od pierwszej minuty na boisku przebywali Wayne Rooney, Javier Hernandez i Danny Welbeck. Tylko pierwszy spośród nich nie strzelił dziś bramki. Ale po kolei. Strzelanie rozpoczęło się w 21. minucie od trafienia Jonathana Evansa, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości po zagraniu Michaela Carricka. W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Wolves, Ronald Zubar, a cztery minuty później było już 2:0 dla United po golu Antonio Valencii. Losy tego spotkania wydawały się już przesądzone, a tuż przed przerwą do siatki po zagraniu Valencii trafił Welbeck.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy Manchester zdobył kolejne dwa gole. Oba z nich były autorstwa Javiera Hernaneza. W 56. minucie popularny „Chicharito” strzelił bramkę głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Rafaela. Cztery minuty później podawał mu zaś znajdujący się w świetnej dyspozycji Antonio Valencia. Po piątym trafieniu, United nieco zwolnili i przez to więcej goli już nie padło.

Ekipa z Old Trafford w tej chwili ma więc aż cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City. Należy jednak pamiętać, że zespół Roberto Manciniego swój mecz rozegra dopiero w środku tygodnia.

Wolverhampton - Manchester United 0:5 (0:3) Evans 21', Valencia 43', Welbeck 45', Javier Hernandez 56' i 60'

• Shaw: Mourinho dodał mi wiele pewności siebie

Lewy obrońca Manchesteru United Luke Shaw w ostatnim wywiadzie dla "United Review" podkreślił wpływ, jaki miał na niego Jose Mourinho, a także opowiedział o swoim powrocie do formy po ciężkiej kontuzji.

Manchester United wykorzystał atut własnego boiska i pewnie ograł Stoke City. Kolejnego gola w tym sezonie zdobył Romelu Lukaku, który na początku sezonu błyszczał skutecznością, lecz później nieco się zaciął.

Jak donosi brytyjski dziennik The Guardian, Manchester United ma zamiar stoczyć walkę z Manchesterem City o Alexisa Sancheza.

Harry Kane jest łączony z odejściem do Realu Madryt lub Manchesteru United. Były lewy pomocnik lub obrońca Tottenhamu przyznał, że "Kogutom" będzie w przyszłości ciężko zatrzymać bramkostrzelnego snajpera.

• FA Cup: Genialny finisz „Czerwonych Diabłów”

Rozgrywki FA Cup skojarzyły ze sobą Manchester United oraz Derby County. „Czerwone Diabły” były faworytami tego spotkania, jednak ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Podopieczni José Mourinho ostatecznie wygrali spotkanie 2:0 i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.