United gromią na Molineux

Autor: Tomasz Delimat | 18.03.2012 16:29 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Manchester United rozgromił na wyjeździe Wolverhampton, pokonując tę drużynę 5:0. Dwa gole zdobył na Molineux Stadium Javier Hernandez.

Sir Alex Ferguson desygnował dziś do gry wyjątkowo ofensywne ustawienie - od pierwszej minuty na boisku przebywali Wayne Rooney, Javier Hernandez i Danny Welbeck. Tylko pierwszy spośród nich nie strzelił dziś bramki. Ale po kolei. Strzelanie rozpoczęło się w 21. minucie od trafienia Jonathana Evansa, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości po zagraniu Michaela Carricka. W 39. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał obrońca Wolves, Ronald Zubar, a cztery minuty później było już 2:0 dla United po golu Antonio Valencii. Losy tego spotkania wydawały się już przesądzone, a tuż przed przerwą do siatki po zagraniu Valencii trafił Welbeck.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy Manchester zdobył kolejne dwa gole. Oba z nich były autorstwa Javiera Hernaneza. W 56. minucie popularny „Chicharito” strzelił bramkę głową po precyzyjnym dośrodkowaniu Rafaela. Cztery minuty później podawał mu zaś znajdujący się w świetnej dyspozycji Antonio Valencia. Po piątym trafieniu, United nieco zwolnili i przez to więcej goli już nie padło.

Ekipa z Old Trafford w tej chwili ma więc aż cztery punkty przewagi nad drugim w tabeli Manchesterem City. Należy jednak pamiętać, że zespół Roberto Manciniego swój mecz rozegra dopiero w środku tygodnia.

Wolverhampton - Manchester United 0:5 (0:3) Evans 21', Valencia 43', Welbeck 45', Javier Hernandez 56' i 60'