Ferguson chwali skrzydłowego

Autor: Michał Nowacki | 19.03.2012 14:45 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Sir Alex Ferguson chwalił swojego skrzydłowego w niedzielnym meczu z Wolverhampton. Manchester United wygrał 5:0 na wyjeździe, Antonio Valencia strzelił bramkę i zaliczył dwie asysty.

Wysokie zwycięstwo pozwoliło nie tylko powiększyć przewagę do czterech punktów nad City, ale także wyprzedzić ich pod względem bramek strzelonych. Należy jednak pamiętać, że wicelider swój mecz rozegra we środę z Chelsea Londyn. W spotkaniu na Etihad Stadium czerwona część Manchesteru będzie liczyła na potknięcie lokalnego rywala.

– Oczekuję, że walka o Premiership może toczyć się do ostatniej kolejki. Mamy już tylko dziewięć spotkań ligowych i musimy pamiętać, że 28 kwietnia zagramy z City na ich stadionie, to może być kluczowy mecz dla losów mistrzostwa Anglii – ujawnił Sir Alex Ferguson.

– To było ważne i wysokie zwycięstwo, te pięć bramek pozwala nam nawiązać równorzędną rywalizację w kwestii goli strzelonych. Na koniec sezonu bilans bramkowy może mieć ogromne znaczenie. Graliśmy z „Wilkami”, ale w lutym zeszłego roku przegraliśmy na tym stadionie 2:1. Bałem się, że o punkty będzie nam niezwykle trudno, ale przyszło nam zwycięstwo z łatwością – dodał Ferguson.

– Mieliśmy trochę szczęścia, rywal popełnił błąd i Ronald Zubar w 39. minucie musiał zejść do szatni. Faul był ewidentny i zasłużenie dostał drugą żółtą kartkę. Prowadziliśmy 1:0 i udało nam się jeszcze przed przerwą zdobyć dwa gole. Występ był w porządku, bez rewelacji, mieliśmy okazje, aby wygrać jeszcze wyżej – stwierdził Szkot.

– Gol na 2:0 był fantastyczny, Antonio Valencia jest w wysokiej formie i w niedzielę to udowodnił. Bramka i dwie asysty to wynik, którego oczekuje się od skrzydłowego i piłkarza tej klasy. Graliśmy z przewagą jednego zawodnika, zaś Ekwadorczyk podwyższył na 2:0, aby chwilę potem zaliczyć asystę przy golu Danny’ego Welbecka. Ta bramka zabiła mecz i byliśmy pewni zwycięstwa – zakończył Sir Alex.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Alex Ferguson, Trenerzy, Antonio Valencia

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (2)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze