Gest wsparcia dla Fabrice'a Muamby

Autor: Bartłomiej Misztal | 19.03.2012 16:54 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Rodzina, piłkarze, trenerzy, kibice i wiele innych osób wspiera piłkarza Boltonu, który przeżywa prawdopodobnie jedną z najgorszych chwil swojego życia.

W sobotnim spotkaniu o Puchar Ligi Angielskiej pomiędzy Boltonem a Tottenhamem doszło do szokującej sytuacji. W 41 minucie pomocnik "The Trotters" Fabrice Muamba doznał ataku serca. Obecnie przebywa w szpitalu, ale jego stan jest nadal krytyczny.

Piłkarze zareagowali momentalnie. Przed rozpoczęciem meczu Real Madryt - Malaga, zawodnicy "Królewskich" wyszli na murawę w koszulkach z napisem "Get Well Soon Muamba". Piłkarz Chelsea Londyn Gary Cahill po zdobyciu bramki zdjął trykot "The Blues" i pokazał schowany pod nim t-shirt z napisem "Pray 4 Muamba". Nie brakowało też słów wsparcia dla reprezentanta Anglii. Jedną z osób, które wypowiedziały się na temat zaistniałej sytuacji był trener Arsenalu Londyn Arsene Wenger.

- Oczywiście był to dla nas ogromny szok. Wszyscy mamy nadzieję, że Fabrice z tego wyjdzie. Jako człowiek, Fabrice ma pozytywny stosunek do życia, jest pełen determinacji. Wszyscy w Arsenalu mamy ogromny szacunek dla Fabrice'a. Modlimy się, aby wszystko było dobrze, a Fabrice wyszedł z tego zdrowy. Chcemy ponownie zobaczyć go uśmiechniętego. To wszystko czego pragniemy - powiedział Wenger.

Fabrice Muamba pierwsze szlify piłkarskie wyrobił w Arsenalu Londyn. W 2007 roku przeniósł się do Birmingham City i po sezonie zmienił barwy klubowe na Bolton Wanderers. Teraz czekają go ciężkie chwile. Oby udało mu się zwyciężyć.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Real Madryt, Anglia, Arsene Wenger, Fabrice Muamba, Bolton Wanderers, Gary Cahill

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze