Pogoń Manchesteru City, kolejna strata punktów

Autor: Tomasz Delimat | 31.03.2012 17:56 | komentarzy: 21 | kategoria: News |

Manchester City zremisował z Sunderlandem 3:3. Dla podopiecznych Roberto Manciniego nie jest to wymarzony rezultat, lecz biorąc pod uwagę przebieg meczu, i tak mogą być oni z niego zadowoleni.

Początek należał co prawda do City, którzy odważnie zaatakowali bramkę rywala. Pierwszego gola zdobył jednak Sunderland, a miało to miejsce w 31. minucie, gdy piłkę skierował do siatki Sebastian Larsson.  Przed przerwą padły jeszcze dwie bramki. W 43. minucie wydawało się, że wszystko wraca do normy, gdy pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Mario Balotelli - „jedenastka” podyktowana została za dosyć wątpliwy faul na Edinie Džeko. Tuż przed przerwą Sunderland ponownie wyszedł jednak na prowadzenie, tym razem za sprawą Nicklasa Bendtnera. Na Etihad Stadium pachniało więc niespodzianką.

W 55. minucie konsternacja kibiców wzrosła jeszcze bardziej, gdy swoje drugie trafienie tego dnia zaliczył Sebastian Larsson. Przez kolejne minuty nic nie wskazywało na to, że Manchester jest w stanie odrobić straty. Końcówka gry przyniosła jednak gospodarzom dwa gole - w 85. minucie ponownie trafił Balotelli, a zaledwie kilkadziesiąt sekund później na 3:3 wyrównał Aleksandar Kolarov. W samej końcówce City dążyli do zgarnięcia pełnej puli, lecz na więcej nie było ich już stać.

Tytuł mistrzowski coraz bardziej oddala się więc od zespołu z Etihad Stadium. Jeśli w poniedziałek Manchester United pokona na wyjeździe Blackburn, będzie miał w tabeli nad City aż pięć punktów przewagi.

Manchester City - Sunderland 3:3 (1:2) Balotelli 43' z karnego i 85', Kolarov 86' - S. Larsson 31' i 55', Bendtner 45'