Zwycięska passa United

Autor: Ewa Grodzka | 02.04.2012 23:14 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

W meczu 31. kolejki Premier League Manchester United zagrał swój mecz wyjazdowy z zagrożonym strefą spadkową Blackburn. Po zaciętym pojedynku trzy punkty zdobyli goście po golach Valencii i Ashleya Younga.

Od początku spotkania przewagę swą zaprezentowali podopieczni Sir Alexa Fergusona. Najpierw dwukrotnie bliski zdobycia gola był Chicharito jednak minimalnie zabrakło mu szczęścia w wykończeniu akcji. Następnie próbował Carrick, ale z jego strzałem z dystansu poradził sobie Robinson. Imponująca akcja z obu stron miała miejsce w 18. minucie meczu. Prowadzący piłkę Hoilett bez problemu poradził sobie z defensywą Manchesteru i zakończył akcję groźnym strzałem na bramkę. Wyśmienitą interwencją popisał się jednak David de Gea. Po kwadransie gry minimalnie do głosu doszli gospodarze, jednak żadna akcja nie przyniosła zmiany wyniku. Kibice United wstrzymali dwukrotnie oddech tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu. Najpierw bliski zdobycia gola był Olsson, sekundy później próbował natomiast Hanleey. Jednak znów hiszpański golkiper stanął na wysokości zadania.

W drugiej połowie przewaga Manchesteru gwałtownie zmalała. Gospodarze mieli kilka sytuacji, najbardziej groźny okazał się Yakubu. Jednak rezultat nie uległ zmianie. Dopiero napór gości w końcówce meczu przyniósł zmianę wyniku. Najpierw w 81. minucie klasowym trafieniem z ostrego kąta popisał się Valencia. Pięć minut później skuteczny strzał zza pola karnego oddał Ashley Young. Do końca spotkania rezultat 0:2 nie uległ zmianie.

Wygrana z Blackburn zapewniła United pięciopunktową przewagę nad „The Citizens”.

Blackburn – Manchester United 0:2 (0:0) 81’ Valencia, Young 86’