Sobota w Ligue 1

Autor: Bartłomiej Misztal | 07.04.2012 23:16 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Sobotnie mecze zapowiadały się niezwykle emocjonująco. Ostatecznie Lille przegrało w Breście, Montpellier wygrało z Sochaux, a Lyon pokonał Auxerre.

Lille nie mogło pozwolić sobie na utratę punktów w końcówce francuskiej ekstraklasy. „Les Dogues” zanotowali jednak wpadkę, przegrywając wyjazdowe spotkanie ze Stade Brestois 29. Gospodarze objęli prowadzenie już w 6 minucie. Daf uderzył z prawie 35 metrów, a Landreau nie zdążył z interwencją. 4 minuty później było już 2:0. Beria sfaulował w polu karnym Alphonse, a Grougi wykorzystał „jedenastkę”. Lille zdołało odpowiedzieć w 27 minucie. Kontaktowego gola, po podaniu Pedrettiego, zdobył Payet. Ostatni cios zadali piłkarze z Bretanii. W 52 minucie Alphonse wykorzystał podanie Grougiego i ustalił wynik spotkania.

Montpellier coraz bardziej przybliża się do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Wygrana z Sochaux pozwoliła zwiększyć przewagę nad drugim w tabeli Paris Saint-Germain. Gospodarze prowadzili po 4 minutach. Bramkę zdobył Belhanda, który dobił strzał Girouda. Goście wyrównali w 28 minucie. Sauget dośrodkował do znajdującego się w polu karnym Maigi, który nie dał szans Jourdrenowi. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 55 minucie Camara dobił strzał Utaki i ustalił wynik spotkania.

Lyon, dzięki zwycięstwu w meczu przeciwko Auxerre, przybliżył się do trzeciego miejsca w lidze, które daje możliwość gry w eliminacjach do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Pierwsza bramka padła w 29 minucie. Lisandro został sfaulowany przez Sorina w polu karnym i chwilę później wykorzystał „jedenastkę”. Tuż przed przerwą goście zdołali wyrównać. W 42 minucie błąd Umtitiego wykorzystał Traore, który przelobował Llorisa. Na początku drugiej połowy piłkarze Auxerre mogli wyjść na prowadzenie, ale strzały Oliecha czy Dudki skutecznie zatrzymywała defensywa bądź bramkarz OL. Wynik został ustalony w 72 minucie. Lisandro wywalczył kolejny rzut karny i po raz drugi w tym meczu go wykorzystał, dając w ten sposób ważną wygraną dla „Les Gones”.

Po sobotnich meczach 31 kolejki na czele tabeli umocniło się Montpellier. Drugie miejsce zajmuje Paris Saint-Germain, a trzecie Lille. Lyon znajduje się na 4 pozycji. Jutro czeka nas hit kolejki. Mecz pomiędzy Paris Saint-Germain a Olympique Marsylią, potocznie nazywany Derbami Francji, który zostanie rozegrany na Parc des Princes.

Stade Brestois 29 – OSC Lille 3:1(2:1) 6' Daf, 10' Grougi(pen.), 52' Alphonse – 27' Payet

Montpellier HSC – FC Sochaux-Montbéliard 2:1(1:1) 4' Belhanda, 55' Camara – 28' Maiga

Olympique Lyonnais – AJ Auxerre 2:1(1:1) 29' 72' Lisandro(pen.) - 42' Traore

• Owen: Dziękuję Benzemie, bo gdyby nie on, nigdy nie zagrałbym w United

Po kilku latach Michael Owen ujawnił skrywaną tajemnicę i wyznał, że do Manchesteru United trafił tylko dlatego, że na Old Trafford nie przyszedł Karim Benzema. Sir Alex Ferguson chciał ściągnąć Francuza, który wybrał jednak ofertę Realu Madryt i za 35 milionów euro odszedł do Hiszpanii.

Ofensywnie usposobiony Nabil Fekir gra obecnie w Olympique Lyon, ale już teraz się mówi, że jest na liście Realu Madryt, Arsenalu, Juventusu i Manchesteru United. Jednak "AS" donosi, że to Zinédine Zidane ma największe szanse zostać jego nowym trenerem.

Holenderski piłkarz udzielił wywiadu, w którym wyjawił przyszły klub.

W pierwszym meczu 9. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon wygrał na własnym boisku z AS Monaco 3:2. Świetny występ zanotował strzelec dwóch bramek, Nabil Fekir.

• Wyczerpane AS Monaco zremisowało z „La Paillade”

We wtorek podopieczni Leonardo Jardima grali ze „Smokami”, a już w piątek musieli rywalizować z zespołem, który przed tygodniem zremisował bezbramkowo z Paris Saint-Germain. Gdy piłkarze z Księstwa Monako omal nie słaniali się na nogach, z pomocą przyszedł im Radamel Falcao. Kolumbijczyk strzelił swojego dwunastego gola w ósmym meczu Ligue 1. Jednak w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził 34-letni Souleymane Camara.