Fantastyczny mecz, Liga Mistrzów bez Arsenalu?

Autor: Tomasz Delimat | 05.05.2012 15:50 | komentarzy: 44 | kategoria: News |

Arsenal Londyn stracił kolejne punkty. Po znakomitym meczu, piłkarze z Emirates Stadium zremisowali z Norwich 3:3 i mogą stracić na ostatniej prostej miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem Arsenalu, który już w 2. minucie objął prowadzenie. Pięknym uderzeniem popisał się wówczas Yossi Benayoun i zdawało się, że kwestią czasu są kolejne gole dla „Kanonierów”. Od tego momentu coraz śmielej zaczęli sobie jednak poczynać goście, którzy w 12. minucie doprowadzili do wyrównania. Przy bramce Wesley'a Hoolahana lepiej powinien zachować się Wojciech Szczęsny, strzał Irlandczyka był bowiem lekki i wydawał się prosty do obrony. Polski golkiper nie miał jednak nic do powiedzenia przy uderzeniu z 27. minuty, gdy piłka posłana przez Granta Holta niefortunnie odbiła się rykoszetem i przelobowała Szczęsnego. Arsenal przegrywał i długo nie był w stanie się pozbierać. Co więcej, w 40. minucie arbiter powinien podyktować rzut karny dla Norwich. Sędzia nie zauważył jednak ewidentnego faulu François Coquelina, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej w miejsce kontuzjowanego Bacary'ego Sagny.

W samej końcówce pierwszej części Arsenal przycisnął rywala, lecz nie zdołał doprowadzić do wyrównania. Ataki długo nie przynosiły też skutku w drugiej połowie. Prosto w bramkarza trafił strzałem głową Yossi Benayoun, znakomite okazje marnował też Robin van Persie. Z groźnymi kontratakami często wychodzili też gracze Norwich i „Kanonierzy” kilka razy mogli mówić o sporym szczęściu. Gdy jednak wreszcie przełamał się van Persie, to zrobił to od razu z wielkim przytupem. Najpierw Holender trafił do siatki w 72. minucie, po fantastycznym zagraniu Alexandre Songa, jakich w tym sezonie oglądaliśmy już multum. 8 minut później najlepszy strzelec Premier League wykazał się zaś sprytem w polu karnym i podwyższył na 3:2.

Wydawało się, że skrajnie zmęczeni gracze Norwich, którzy przez większość drugiej połowy murowali dostęp do własnej bramki, nie będą już w stanie się podnieść. W 85. minucie Szczęsnego pokonał jednak Steve Morison, oddając precyzyjny strzał z prawej strony pola karnego. Do samego końca Arsenal walczył o ponowne wyjście na prowadzenie. W kluczowej sytuacji znów pomylił się sędzia, który tym razem nie podyktował ewidentnego karnego dla gospodarzy. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3.

Dawka emocji w starciu Arsenalu z Norwich była wprost niewyobrażalna, lecz fani londyńczyków nie mogą być zadowoleni z końcowego rezultatu. Jutro ekipę z Emirates Stadium mogą wyprzedzić w tabeli Tottenham i Newcastle, o ile wygrają swoje mecze. Wówczas Arsenal spadnie na piąte miejsce, a do końca pozostanie tylko jedna kolejka. Przypomnijmy, że trzecia pozycja daje bezpośredni awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów, czwarta grę w eliminacjach, a miejsce piąte gwarantuje już tylko występy w Lidze Europy.

Arsenal Londyn – Norwich City 3:3 (1:2) Benayoun 2', van Persie 72' i 80' – Hoolahan 12', Holt 27', Morison 85'

• Özil przeniesie się do Barcelony?

Barcelona wciąż nie znalazła odpowiedniego zawodnika, który zastąpiłby Neymara sprzedanego w lecie do Paris Saint-Germain. Miejsce Brazylijczyka miałby zająć jego rodak, Philippe Coutinho z Liverpoolu. Jednak transfer nie wydaje się być łatwy do sfinalizowania i El Mundo Deportivo uważa, że dla "Blaugrany" inną opcją może być zakup Mesuta Özila z Arsenalu.

Reprezentant Polski, Robert Lewandowski jest jednym z dwóch napastników Bayernu Monachium. Snajper uważa, że trener, Jupp Heynckes powinien pomyśleć o wzmocnieniu kadry i ściągnąć kolejnego bramkostrzelnego środkowego napastnika.

Pomocnik Schalke, Leon Goretzka może w nowym sezonie zagrać w Anglii. 22-latek ma umowę ważną do końca czerwca 2018 roku i już teraz jest na liście życzeń Arsenalu, Chelsea, Liverpoolu czy Tottenhamu.

Ofensywnie usposobiony Nabil Fekir gra obecnie w Olympique Lyon, ale już teraz się mówi, że jest na liście Realu Madryt, Arsenalu, Juventusu i Manchesteru United. Jednak "AS" donosi, że to Zinédine Zidane ma największe szanse zostać jego nowym trenerem.