Arsenal zagra w Lidze Mistrzów!

Autor: Rafał Krysztopa | 13.05.2012 18:10 | komentarzy: 21 | kategoria: News |

Po pełnym emocji spotkaniu Arsenal Londyn ograł na wyjeździe West Bromwich Albion 3:2. Tym samym ,,Kanonierzy” utrzymali 3 lokatę w lidze i zagwarantowali sobie start w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla ,,Kanonierów”. W 4. minucie gry Yossi Benayoun wykorzystał fatalny błąd Martona Fulopa i skierował piłkę do siatki. Podrażnieni stratą gola gracze z West Bromwich ruszyli do odrabiania strat. W 11. minucie Shane Long w sytuacji jeden na jednego nie dał szans Wojciechowi Szczęsnemu. Po chwili gospodarze wyszli na prowadzenie. Graham Dorrans przepięknym strzałem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce.

Po okresie lepszej gry gospodarzy, Arsenal przejął inicjatywę na boisku. W 25. minucie strzał Yossiego Benayouna został zablokowany przez obrońców. Starania ,,Kanonierów” zostały nagrodzone bramką w 30. minucie. Andre Santos urwał się obrońcom i potężnym strzałem zza szesnastki doprowadził do remisu.

Tuż po wznowieniu gry ,,Kanonierzy” po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym dla Arsenalu Fulop wybił piłkę wprost pod nogi Laurenta Kościelnego, który skierował futbolówkę do siatki. West Bromwich po chwili mogło wyrównać, strzał gospodarzy głową z linii bramowej wybił Robin van Persie. Do końca spotkania, mimo akcji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie.

West Bromwich Albion - Arsenal Londyn 2:3 (2:2)  Long 11', Dorrans 15' - Benayoun 4', Santos 30', Kościelny 55'