Skromne zwycięstwo Chelsea

Autor: Rafał Krysztopa | 13.05.2012 18:34 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Chelsea Londyn w ostatnim ligowym pojedynku na Stamford Bridge ograła Blackburn Rovers 2:1. Gole dla gospodarzy strzelali John Terry i Raul Meireles.

Roberto Di Matteo - mając na uwadze zbliżający się finał Ligi Mistrzów - dał odpocząć niektórym piłkarzom z podstawowego składu. Mimo to Chelsea Londyn lepiej prezentowała się na boisku i stwarzała sobie dogodniejsze sytuację do zdobycia gola. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie, po dośrodkowaniu Romelu Lukaku piłkę głową do siatki wpakował John Terry. 3. minuty później Raul Meireles ładnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Do przerwy Chelsea zasłużenie prowadziła 2:0.

Kwadrans po wznowieniu gry Blackburn zdobyło bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym Scott Dann zgrał piłkę do Yakubu, który trafił na 2:1. Do końca spotkania mecz przebiegał już w spokojnym tempie i więcej bramek na Stamford Bridge już nie padło.

Chelsea Londyn zakończyła rozgrywki ligowe na 6 lokacie. Blackurn Rovers znalazło się na 19 pozycji, tym samym podopieczni Steve’a Keana żegnają się z Premier League.

Chelsea Londyn - Blackburn Rovers 2:1 (2:0) Terry 31', Meireles 34' - Yakubu 60'

• Luiz: Pokora była naszym kluczem do zwycięstwa

Stoper "The Blues", David Luiz uważa, że pokora była kluczem do zwycięstwa nad Manchesterem City. Chelsea wygrała u siebie 2:0 i sprawiła, że zespół Josepa Guardioli zanotował nie tylko pierwszą porażkę w lidze, ale także stracił fotel lidera na rzecz Liverpoolu.

Szkoleniowiec Chelsea, Maurizio Sarri zapewnił, że będzie wykorzystywał Edena Hazarda i na nim budował drużynę. Belg odegrał wczoraj kluczową rolę w zwycięskim meczu 2:0 nad Manchesterem City. Zawodnik ma aktualnie siedem goli i osiem asyst w Premiership.

Trener Chelsea, Maurizio Sarri stwierdził, że mimo zwycięstwa 2:0 nad Manchesterem City niemożliwe jest, aby w tym sezonie jego zespół wygrał mistrzostwo Anglii. "The Citizens" wczoraj na Stamford Bridge zanotowali pierwszą porażkę w lidze. Liderem został w ten sposób Liverpool, "The Blues" tracą do nich osiem punktów i siedem do drugiego City.

• Tottenham znokautował Chelsea!

Chyba nikt się nie spodziewał, że „Koguty” w tak łatwy sposób poradzą sobie dziś z rywalami.

• Fura szczęścia Chelsea w doliczonym czasie gry. Cztery gole na Stamford Bridge!

Niewątpliwie szlagierem dziewiątej kolejki Premiership był pojedynek na Stamford Bridge, gdzie londyńska Chelsea podejmowała Manchester United. Zawody zakończyły się podziałem punktów.