Skromne zwycięstwo Chelsea

Autor: Rafał Krysztopa | 13.05.2012 18:34 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Chelsea Londyn w ostatnim ligowym pojedynku na Stamford Bridge ograła Blackburn Rovers 2:1. Gole dla gospodarzy strzelali John Terry i Raul Meireles.

Roberto Di Matteo - mając na uwadze zbliżający się finał Ligi Mistrzów - dał odpocząć niektórym piłkarzom z podstawowego składu. Mimo to Chelsea Londyn lepiej prezentowała się na boisku i stwarzała sobie dogodniejsze sytuację do zdobycia gola. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie, po dośrodkowaniu Romelu Lukaku piłkę głową do siatki wpakował John Terry. 3. minuty później Raul Meireles ładnym strzałem podwyższył wynik spotkania. Do przerwy Chelsea zasłużenie prowadziła 2:0.

Kwadrans po wznowieniu gry Blackburn zdobyło bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym Scott Dann zgrał piłkę do Yakubu, który trafił na 2:1. Do końca spotkania mecz przebiegał już w spokojnym tempie i więcej bramek na Stamford Bridge już nie padło.

Chelsea Londyn zakończyła rozgrywki ligowe na 6 lokacie. Blackurn Rovers znalazło się na 19 pozycji, tym samym podopieczni Steve’a Keana żegnają się z Premier League.

Chelsea Londyn - Blackburn Rovers 2:1 (2:0) Terry 31', Meireles 34' - Yakubu 60'