Ajax robi problemy Tottenhamowi

Autor: Michał Nowacki | 17.05.2012 22:18 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Tottenham Hotspur dogadał się z Janem Vertonghenem, ale ta sama sztuka nie udała się z Ajaxem Amsterdam. Ekipa z White Hart Lane zaproponowała 10,1 miliona euro, zaś mistrz Holandii oczekuje 16,3 miliona euro.

25-letni defensor zgodził się na zarobki rzędu 75 tysięcy euro tygodniowo, czyli 60 tysięcy funtów. To dwa razy więcej niż ma obecnie w Ajaxie Amsterdam. Jednak oba kluby nie mogą dojść do porozumienia w kwestii kwoty odstępnego. Piłkarz ma także ofertę z Arsenalu Londyn, ale stwierdził, że woli transfer do „Kogutów” i ewentualny brak gry w Lidze Mistrzów nie jest dla niego problemem.

Czwarta drużyna Premiership oferuje Ajaxowi 8,1 miliona funtów, mistrz Holandii oczekuje jednak 13 milionów funtów. Tottenham liczy na kompromis władz Amsterdamu, gdyż obrońca ma ważną umowę jeszcze przez rok. Daniel Levy będzie robił, co tylko może, gdyż obawia się, że zawodnik zmieni zdanie i wybierze ofertę Arsenalu Londyn lub AC Milanu.

Harry Redknapp chce ściągnąć Belga, gdyż ostoja defensywy, Ledley King ciągle ma problem z kolanem. Kapitan przez końcówkę sezonu leczył swój uraz i ostatni raz zagrał 21 kwietnia z Quuens Park Rangers. Ogółem wystąpił w 21 ligowych spotkaniach.

– Tottenham to mój zdecydowany faworyt i chcę do nich dołączyć, to fantastyczny klub piłkarski, który ma długą i bogatą tradycję. Kupują młodych, zdolnych i ofensywnych zawodników. Jednak Ajax oczekuje zbyt dużej kwoty, jak za zawodnika, któremu kończy się umowa. Mam nadzieję jednak, że obie strony się dogadają i niebawem przejdę na White Hart Lane – powiedział 25-latek.

– Pamiętam, że Maarten Stekelenburg też miał problemy z przejściem do AS Romy, sprawa się ciągnęła tygodniami, ale ostatecznie trafił do Rzymu. Niestety Ajax uniemożliwił mu okres przygotowawczy z Romą i liczę, że dane będzie mi trenować wraz z nowymi kolegami podczas tournee – dodał obrońca.

Czytaj więcej o: Anglia, Holandia, Transfery, Tottenham Hotspur, Ajax Amsterdam, Jan Vertonghen

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze