Puchar Włoch dla Napoli!

Autor: Rafał Krysztopa | 20.05.2012 23:00 | komentarzy: 23 | kategoria: News |

W finale Pucharu Włoch Napoli ograło Juventus 2:0. Bramki dla ,,Azzurrich” zdobyli Cavani i Hamsik.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Napoli. Już w 3. minucie prawą flanką przedarł się Campagnaro, który wrzucił piłkę w pole karne. Futbolówkę głową uderzył Zuniga, ze strzałem Kolumbijczyka instynktownie poradził sobie Storari. Po kilku minutach uderzenie Lavezziego powędrowało obok słupka bramki Juventusu.

Turyńczycy pierwszą dobrą okazję do zdobycia gola stworzyli sobie dopiero w 18. minucie, De Sanctis wybił piłkę po próbie Marchisio. Kolejne klarowne sytuacje Juventus wypracował sobie w końcowych minutach pierwszej odsłony. W 38. minucie strzał Borriello minimalnie minął bramkę Napoli. W doliczonym czasie gry z uderzeniem Del Piero z rzutu wolnego poradził sobie De Sanctis.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy na boisku lepiej prezentowali się gracze Napoli, nie przełożyło się to jednak na sytuację podbramkowe. Podopieczni Mazzarriniego objęli prowadzenie w 63. minucie. W polu karnym Juventusu Storari ,,wyciął” Lavezziego, sędzia wskazał na jedenasty metr, z którego nie pomylił się Cavani.

Strata gola podziałała na Mistrzów Włoch motywującą, Juventus ruszył do ataku. W 71. minucie bliski wyrównania był Bonucci, po chwili Pirlo z rzutu wolnego trafił w mur. Zamiast wyrównania doczekaliśmy się jednak drugiej bramki dla Napoli. Kontrę ,,Azzurrich” wykończył Hamsik. Juventus kończył spotkanie w 10, czerwoną kartkę otrzymał Quagliarella. Do końca spotkania więcej bramek nie padło i Puchar Włoch trafił w ręce graczy Napoli!

Juventus FC - SSC Napoli 0:2 (0:0) Cavani (k.) 63', Hamsik 84'