Bosingwa i Kalou bliscy odejścia z Chelsea

Autor: Tomasz Delimat | 24.05.2012 13:56 | komentarzy: 10 | kategoria: News |

Zanosi się na spore zmiany w Chelsea Londyn. W najbliższym czasie klub opuszczą najprawdopodobniej José Bosingwa i Salomon Kalou. Obu piłkarzom kończą się kontrakty.

Bosingwa i Kalou zagrali w pierwszym składzie w zwycięskim finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium, lecz było to spowodowane bardziej absencjami w drużynie, niż wysoką pozycją tych piłkarzy u trenera Roberto Di Matteo. Obaj na Stamford Bridge byli w minionym sezonie głównie rezerwowymi i o ile Kalou nieco odżył po przyjściu Di Matteo, o tyle Bosingwa nadal przegrywał rywalizację o miejsce w podstawowej jedenastce z Branislavem Ivanoviciem. 

W przypadku José Bosingwy nie zanosi się na zmianę statusu w zespole, dlatego Portugalczyk zapewne nie przedłuży wygasającej umowy. Prezes Chelsea Ron Gourlay przyznał, że 29-latek najprawdopodobniej pożegna się latem z Chelsea. Zainteresowanych jego pozyskaniem jest kilka czołowych klubów rosyjskich.

Gourlay powiedział, że bliski odejścia jest też Salomon Kalou. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej ma w przyszłym tygodniu rozmawiać z trenerem i działaczami i po tym zapadnie decyzja co do jego przyszłości. Ponadto opuszczenie Stamford Bridge zdążył już potwierdzić Didier Drogba.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Transfery, Portugalia, Didier Drogba, Salomon Kalou, Jose Bosingwa

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (10)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze