Duński napastnik decyzję podejmie po Euro 2012

Autor: Michał Nowacki | 29.05.2012 10:39 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Duński napastnik sezon 2011/2012 spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie. Nicklas Bendtner oznajmił jednak, że decyzję odnośnie gry w Arsenalu czy odejścia podejmie po powrocie z Euro 2012.

Piłkarz rozmawiał już z kilkoma klubami, ale jeszcze nie podpisał żadnej umowy. Reprezentacja Danii w 1992 roku wygrała Mistrzostwa Europy, które wówczas rozgrywały się w Szwecji. W tym roku turniej odbywa się w Polsce i na Ukrainie, zaś podopieczni Mortena Olsena liczą, że mimo ciężkich rywali wyjdą z grupy. Zadanie będzie trudne, na inaugurację grupy B zagrają 9 czerwca z Holandią, 13 czerwca z Portugalią i 17 czerwca z Niemcami. Wszystkie mecze w tej grupie odbędą się na Ukrainie.

– Mogę potwierdzić, że prowadziłem rozmowy z kilkoma klubami. Przedstawili mi ofertę i mam ją przemyśleć. Na pewno przed Euro 2012 nie podejmę decyzji i nie podpiszę żadnego kontraktu. Myślę, że swoimi dobrymi występami na tym turnieju mógłbym stać się lepszym zawodnikiem i wówczas więcej klubów się po mnie zgłosi – ujawnił Duńczyk.

Nicklas Bendtner w sezonie 2011/2012 grał na wypożyczeniu w Sunderlandzie i coach Martin O’Neill nie zdecydował się jeszcze na zakontraktowanie go definitywnie. Arsenal pod koniec sezonu dogadał się z 1. FC Köln i w lecie zakupi Lukasa Podolskiego, co dodatkowo zwiększy rywalizację w linii ataku. Wiele się mówi, że najciekawszą ofertę przedstawiła Borussia Dortmund, która latem pozbyła się Lucasa Barriosa i teraz chce, aby Duńczyk grał w jej barwach.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Niemcy, Transfery, Borussia Dortmund, Nicklas Bendtner

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (7)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze