Sebastian Larsson pod wrażeniem talentu Anglika

Autor: Michał Nowacki | 15.06.2012 14:23 | komentarzy: 4 | kategoria: News |

Pomocnik Sunderlandu, Sebastian Larsson chwalił skrzydłowego Alexa Oxlade’a-Chamberlaina z Arsenalu Londyn. Szwed i Anglik staną naprzeciwko siebie w piątkowy wieczór w ramach drugiej kolejki grupy D.

Po porażce Szwedów z Ukrainą 1:2 i remisie Anglii 1:1 z Francją to podopieczni Roy’a Hodgsona są w lepszej sytuacji. Zawodnik „Czarnych Kotów” uważa nastoletniego zawodnika „The Gunners” za fantastycznego piłkarza i przerażający talent.

Obaj pomocnicy spotkali się także w lutym w pojedynku ligowym Premiership na Stadium of Light. Szwed jest pod wrażeniem jak szybko 18-latek zdołał przebić się do składu reprezentacji Anglii. Selekcjoner kadry narodowej zdecydował się w kilku meczach wystawić tego utalentowanego piłkarza od pierwszych minut i wielu ekspertów było zdziwionych tym odważnym posunięciem.

Zdaniem Larssona o znakomitości tego młodego piłkarza świadczy fakt, że trener mu zaufał i w pierwszym meczu z Francją wystawił go od pierwszej minuty. Anglik zanotował 77 minut w pierwszym spotkaniu grupy D, zaś później zmienił go Jermain Defoe.

Dla Szwecji to będzie szczególny mecz, gdyż w razie przegranej mogą zapomnieć o awansie do ćwierćfinałów. W Kijowie na Stadionie Olimpijskim będzie 18 tysięcy kibiców dopingowało drużynę Erika Hamréna. W ostatnim meczu zmierzą się z Francją, zaś Anglia pojedynkować się będzie z Ukrainą, w tym meczu zagra już Wayne Rooney, który dzisiaj odbywa swoje ostatnie zawieszenie.