Kalou niepewny przyszłości w Chelsea

Autor: Michał Nowacki | 30.06.2012 16:33 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Ofensywnie usposobiony zawodnik wciąż jest niepewny swojej przyszłości na Stamford Bridge. Obecnie Salomon Kalou przebywa na wakacjach w Stanach Zjednoczonych.

Umowa 26-latka obowiązuje do końca czerwca, więc niebawem ona wygaśnie. Władze „The Blues” nie zdecydowały się przedłużyć kontraktu z Iworyjczykiem i wiele się mówi, że odejdzie on z Londynu. Jego usługami interesuje się Liverpool i Juventus Turyn.

Salomon Kalou wraz z Chelsea wygrał w maju Ligę Mistrzów pokonując Bayern Monachium w serii rzutów karnych 4:3. Zdaniem piłkarza każdy marzy o wygraniu tego trofeum, ale wielu znakomitych zawodników musiało się obejść smakiem i przełknąć gorzki smak porażki. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zapamięta ten moment na zawsze, gdyż uważa, że prędko nie wygra trofeum z innym klubem.

W lecie 2006 roku zamienił Feyenoord Rotterdam na Chelsea Londyn, w maju 2008 roku miał szansę sięgnąć po Puchar Europy, ale lepszy okazał się Manchester United, który lepiej wykonywał rzuty karne. W ciągu sześciu lat zagrał 153 spotkania i zdobył w nich 36 bramek, może grać na skrzydle lub jako napastnik. Podczas wakacji w USA stwierdził, że może odejść z Chelsea do Nowego Jorku, podoba mu się miasto i styl życia Amerykanów. Jednak nie wiadomo nic o oficjalnych ofertach z amerykańskich klubów.

Koszykarz Phoenix Suns, Steve Nash organizuje coroczne spotkanie charytatywne, środki zebrane przeznacza dla niewidomych dzieci. Salomon Kalou wystąpił w tym meczu po raz trzeci z rzędu.  Kalou wspomina, że pierwszy występ tego typu był dla niego wielkim przywilejem i postanowił regularnie brać w nim udział. Iworyjczyk lubi pomagać dzieciom, zaś sama gra sprawia mu wiele przyjemności. Decyzję swoją odnośnie przyszłości w Chelsea podejmie dopiero po powrocie ze Stanów Zjednoczonych.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Chelsea FC, Anglia, Transfery, Kontrakt, Salomon Kalou

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (8)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze