Autor: Ewa Grodzka | 02.08.2012 17:39 | komentarzy: 7 | kategoria: News |

Po zaledwie rocznym pobycie w Romie, Maarten Stekelenburg jest bliski opuszczenia włoskiego klubu.

Holender trafił z Ajaxu Amsterdam do AS Romy latem zeszłego roku za 6 mln euro. Bardzo szybko zaczął rozglądać się jednak za nowym pracodawcą.

– Kilka klubów wyraża zainteresowanie Maartenem. Dostaliśmy konkretne propozycje i mamy zamiar je przeanalizować. Dużo się może jeszcze wydarzyć w tej sprawie w letnim oknie transferowym – wyznał agent piłkarza.

Wcześniej mówiło się o chęci pozyskania Stekelenburga przez Tottenham. Alternatywą za Holendra w Romie mógłby stać się Júlio César, który pożegnał się z Interem Mediolan.

• Wypowiedzi trenerów po meczu Szachtar – Roma

„Górnicy” pomimo tego, że przegrywali do przerwy 0:1, po zmianie stron wzięli się ostro do odrabiania strat i osiągnęli zamierzony cel wygrywając 2:1. Choć ostatecznie wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, lecz w doliczonym czasie gry Bruno Peres ofiarną interwencją uratował rzymian od straty gola numer trzy. Zobaczmy, co po meczu mówili szkoleniowcy obu ekip.

• Ünder postraszył, ale nie przestraszył; Szachtar zwycięski!

W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów podopieczni Paulo Fonseki przegrywali do 52 minuty. Wówczas Szachtar się przebudził i nie wypadł z rytmu do ostatniego gwizdka arbitra. Dzięki czemu „Górnicy” mogą cieszyć się z odniesionego rezultatu.

Wtorkowe pojedynki za nami. Było mnóstwo emocji, głównie na Stamford Bridge, jednak teraz czas na następne pojedynki. Liga Mistrzów się nie zatrzymuje, a do gry wkraczają Sevilla, Manchester United, Szachtar Donieck oraz AS Roma.

W 1/8 finału Pucharu Anglii doszło do pojedynku, w którym trzecioligowiec z Rochdale podejmował u siebie Tottenham. Niespodziewanie do przerwy prowadził gospodarz i "Koguty" musiały walczyć o korzystny wynik dla siebie. Remis 2:2 sprawia, że spotkanie zostanie powtórzone na Wembley.