Kolejna klęska, Śląsk żegna się z Ligą Mistrzów

Autor: Tomasz Delimat | 08.08.2012 19:24 | komentarzy: 22 | kategoria: News |

Helsingborgs nie pozostawił Śląskowi Wrocław żadnych złudzeń. Mistrzowie Szwecji pokonali w rewanżu Polaków 3:1, co dało im wyraźne zwycięstwo 6:1 w dwumeczu i pewny awans do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Porażka 0:3 na własnym stadionie ograniczała niemalże do zera szanse Śląska w rewanżu. Mimo to, początek meczu w Szwecji wyglądał całkiem obiecująco. Wrocławianie grali dynamicznie, ich wymiany podań były znacznie dokładniejsze, niż w pierwszym spotkaniu. Iskierkę nadziei wlał w nasze serca Cristian Díaz – w 30. minucie argentyński napastnik umieścił piłkę w siatce Helsingborgsu. Przez kolejne 12 minut Śląsk atakował i wiele wskazywało na to, że jeszcze przed przerwą strzeli drugiego gola. Niestety, w 43. minucie do wyrównania doprowadził Thomas Sorum, w zasadzie kończąc tym samym emocje.

W drugiej połowie pozbawiony nadziei Śląsk zagrał już fatalnie, czyli niestety tak, jak w swoich ostatnich meczach Ligi Mistrzów. Na efekty braku motywacji i braku pomysłu nie trzeba było czekać długo. W 51. minucie Sorum podwyższył na 2:1, a w 69. minucie ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, pokonując Mariana Kelemena miękką „podcinką". 

W 73. minucie pogrążyć mógł Śląska Alfred Finnbogason. Gracz Helsingborgsu wykonywał rzut karny po faulu Mariusza Pawelca, lecz uderzył bardzo słabo i piłkę wyłapał Kelemen. Nie miało to jednak żadnego znaczenia dla losów spotkania. Wrocławianie – powiedzmy to sobie szczerze – skompromitowali Polskę na arenie międzynarodowej. Porażka 1:6 w dwumeczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów jest blamażem, którego nie można w żaden sposób usprawiedliwić.

Helsingborgs IF – Śląsk Wrocław 3:1 (1:1) Sorum 43', 51' i 69' – Díaz 30'

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Polska, Szwecja, Śląsk Wrocław, Helsingborgs

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (22)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze