Czerwone Napoli, Juventus wygrywa po dogrywce

Autor: Michał Nowacki | 11.08.2012 17:13 | komentarzy: 12 | kategoria: News |

Juventus Turyn z Pekinu wróci w radosnych nastrojach, gdyż pokonał SSC Napoli. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, sędzia Paolo Silvio Mazzolen zarządził dogrywkę, w której „Stara Dama” zdobyła jeszcze dwa gole.

Spotkanie w stolicy Chin lepiej rozpoczął mistrz Włoch, w 15. minucie dwójkową akcję przeprowadził Sebastian Giovinco i Claudio Marchisio, ale udało się wywalczyć tylko rzut rożny. Obie ekipy podeszły do meczu bardzo poważnie i w optymalnym składzie, dla neapolitańczyków zagrał nawet Edinson Cavani, który niedawno wrócił z Igrzysk Olimpijskich. To Urugwajczyk właśnie otworzył wynik spotkania w 27. minucie. Kontratak SSC Napoli był zabójczy, błąd defensywy „Starej Damy” i w sytuacji „sam na sam” górą był Cavani, który nie miał problemów z pokonaniem Gianluigiego Buffona.

Kolejne minuty sprawiły, że zespół chciał pójść za ciosem i podwyższyć swoje prowadzenie, kilka akcji triumfatora Coppa Italia mogło zagrozić bramce włoskiego golkipera. Jednak niewykorzystane sytuacje się zemściły i przekonało się o tym Napoli bardzo szybko. Zaledwie dziesięć minut mogli cieszyć się z prowadzenia, do remisu doprowadził Kwadwo Asamoah, który popisał się znakomitym uderzeniem z woleja. Świetnie w zespół wkomponował się Goran Pandev, który w 41. minucie pozwolił wyjść ponownie na prowadzenie, fatalny błąd Leonardo Bonucciego i napastnik przelobował Buffona bez żadnych problemów.

W ekipie z Turynu na drugą połowę nie wyszedł już Alessandro Matri, którego zmienił Mirko Vucinić, Czarnogórzec był bliski zdobycia gola na 2:2. Po jego uderzeniu z ostrego kąta futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 56. minucie Cavani ponownie dał o sobie znać, choć niewiele brakowało mu do podwyższenia prowadzenia. Asystował mu Lúcio, bez problemów wpadł w pole karne, ale po jego strzale piłka przeszła obok słupka. „Stara Dama” także nie próżnowała, najpierw rzut wolny wykonywał Andrea Pirlo, ale wspaniale obronił Morgan De Sanctis, który chwilę później popisał się świetną paradą po strzale Vucinicia.

Zwrot akcji nastąpił w końcówce spotkania, w 71. minucie faulowany był Mirko Vucinić i arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie na bramkę zamienił Arturo Vidal i był remis 2:2. W 86. minucie kibice Napoli zamarli, Goran Pandev za swój faul zobaczył czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni. W 92. minucie drugą żółtą kartkę zobaczył Juan Camilo Zúñiga i byliśmy świadkami dogrywki, w której „Bianconerich” mieli przewagę dwóch zawodników.

W 97. minucie golkiper Napoli nie zrozumiał się ze swoim zawodnikiem, w konsekwencji Maggio umieścił futbolówkę we własnej bramce. Cztery minuty później Juventus podwyższył prowadzenie na 4:2. Autorem bramki był Mirko Vucinić, asystę zaliczył Asamoah. Osłabione Napoli brakiem Pandeva i Zunigi nie było w stanie w żaden sposób zagrozić rywalowi. Tym samym „Stara Dama” sięgnęła po swój piąty Superpuchar Włoch.

Juventus Turyn – Napoli 4:2 (2:2, 1:2) Asamoah 37', Vidal 72' z karnego, Maggio 97' samobójcza, Vucinić 101' - Cavani 27', Pandev 41'

• „Celtowie” rozbrojeni na Parc des Princes

„Paryżanie” okazali się niegościnni dla „Celtów”.

Juventus nadal nie przegrał u siebie z Barceloną, ale by dziś wygrać, wiele nie zrobił... W stolicy Katalonii mogą myśleć już o wiosennej fazie pucharowej.

Napoli grało u siebie z Szachtarem Donieck, o ile do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, o tyle w drugiej połowie worek z bramkami posypał się tylko dla jednej drużyny. Swoją bramkę zdobył także Piotr Zieliński.

Spotkanie Napoli z Szachtarem będzie rozpalało do białości kibiców spod Wezuwiusza. „Błękitni” przed tym spotkaniem zajmują trzecią lokatę w grupie F i wszystko wskazuje na to, że to nie powinno się zmienić. Natomiast „Górnicy” będą starali się wygrać spotkanie, aby powiększyć różnicę punktową nad swoim przeciwnikiem. Natomiast mecz Manchesteru City z Feyenoordem nie zapowiada się emocjonująco, bowiem „Obywatele” już w poprzedniej kolejce wywalczyli awans, a mistrzowie Holandii nie mają szans na wydostanie się z ostatniego miejsca w grupie.

Juventus przespał cały mecz z Sampdorią i przegrywając 0:3 był w stanie w doliczonym czasie gry odpowiedzieć tylko dwoma trafieniami. Gospodarz zagrał mądrze w defensywie i nie pozwolił mistrzowi Włoch na zbyt wiele na boisku.