Bendtner chce zostawić Arsenal

Autor: Michał Nowacki | 14.08.2012 09:19 | komentarzy: 12 | kategoria: News |

Napastnik, Nicklas Bendtner sezon 2011/2012 spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie. Piłkarz ujawnił, że poważnie nosi się z zamiarem opuszczenia Arsenalu Londyn i ma kilka ciekawych ofert z innych lig.

Duńczyk dobrze spisywał się na wypożyczeniu w „Czarnych Kotach”, podczas jednego roku zagrał w 28 meczach i strzelił osiem bramek. Arsène Wenger nie widział dla niego miejsca w swoim składzie, gdyż Arenal grał jednym wysuniętym napastnik, był nim Robin van Persie. Teraz kiedy wydaje się, że Holender odejdzie z Emirates Stadium przyszłość Duńczyka jest jeszcze bardziej skomplikowana. Latem przyszedł Lukas Podolski i Oliver Giroud, więc Bendtner miałby jeszcze większą konkurencję niż przed rokiem.

24-latek wrócił do klubu po zakończeniu sezonu i od razu udał się na Euro 2012 z reprezentacją. W grupie śmierci udało się pokonać Holandię 1:0, następnie po emocjonującym spotkaniu przegrać z Portugalią 2:3 i w ostatnim meczu także z Niemcami 1:2. Mimo wszystko dla napastnika był to udany turniej, gdyż zdobył w nich dwa gole, oba w spotkaniu z Portugalią. Po zasłużonym odpoczynku jednak nie znalazł się w kadrze „The Gunners” i nie zagrał w żadnym meczu podczas okresu przygotowawczego.

Piłkarz jest świadomy ofert z Włoch, Hiszpanii i Niemiec, spodziewa się teraz, że trener da mu zielone światło i pozwoli odejść z Londynu jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Transfery, Nicklas Bendtner

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (12)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze