Problemy kadrowe Borussii Dortmund

Autor: Michał Nowacki | 17.08.2012 18:05 | komentarzy: 2 | kategoria: News |

Trener, Jürgen Klopp będzie miał wielkie problemy z wystawieniem pierwszej jedenastki na sobotni mecz Pucharu Niemiec. Kilku zawodników wypada ze składu ze względu na kontuzje.

Najważniejsze osłabienie to brak dwóch stoperów Matsa Hummelsa i Nevena Suboticia. Pierwszy z nich w starciu z Gonzalo Higuaínem nabawił się urazu szyi i towarzyski mecz w środę z Argentyną zakończył już w 25. minucie. Problemy zdrowotne z udem ma także Neven Subotić, którego występ stoi pod znakiem zapytania. Lekarze obu zawodnikom zrobią specjalne badania i w sobotę wydadzą werdykt czy mogą zagrać.

W razie ich absencji z FC Oberneulandem zagrać będą musieli Felipe Santana i Patrick Owomoyela, zaś w odwodzie będzie Koray Günte. Borussia Dortmund jest mistrzem Niemiec i zwycięzcą DFB Pokal, gdyż w maju pokonała Bayern Monachium 5:2. Obrońca tytułu powinien nawet w mocno okrojonym składzie poradzić sobie z rywalem, ale w razie porażki byłby to wielki skandal w szeregach tej drużyny. Ekipa z Bremy to zaledwie klub grający w regionalnej lidze i jest na pewno nie wymagającym przeciwnikiem, ale jego zlekceważenie może drogo kosztować ekipę z Signal Iduna Park.

W towarzyskim meczu Polski z Estonią w końcówce meczu zejść musiał Jakub Błaszczykowski. Skrzydłowy na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry doznał problemów ze stawem skokowym i jego występ także stoi pod znakiem zapytania. Powoli do zdrowia dochodzi Mario Götze, ale trener nie chce młodego rozgrywającego od razu wpuszczać do pierwszego składu, aby jego uraz się nie odnowił. Wydaje się, że zdrowy będzie Sebastian Kehl, który w drużynie jest kapitanem.

• Raport ligowy: Spadkowicze #7

Porażka drużyny z Madrytu w Copa del Rey, remis Borussii i przegrana RB Leipzig. To i dużo więcej można znaleźć w najnowszym raporcie spadkowiczów!

Wielkie sukcesy piłkarskiej reprezentacji Polski pamiętam tylko z opowiadań dziadka i archiwalnych meczów, które pokazywał mi na wideo. Dziadkowi zazdrościłem, że mógł cieszyć się z brązowego medalu Polaków w trakcie Mistrzostw Świata w 1974 roku organizowanych w ówczesnym RFN. Natomiast tacie, że mógł podziwiać kadrę Antoniego Piechniczka na hiszpańskim mundialu w 1982 roku…

• Arsenal składa oficjalną ofertę za Aubameyanga!

Dyrektor generalny Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke zaprzeczył już wcześniej, że Pierre-Emerick Aubameyang jest przymierzany do podpisania kontraktu z chińskim klubem i przejścia w lecie. Po tej informacji potwierdzono również, że Arsenal złożył oficjalną ofertę za Gabończyka w wysokości 53 milionów funtów.

Mistrzowie Szwajcarii poinformowali, że drużynę opuścił podstawowy środkowy defensor.