Polak podpisał kontrakt z Levante

Autor: Ewa Grodzka | 18.08.2012 10:39 | komentarzy: 17 | kategoria: News |

Dariusz Dudka został oficjalnie zawodnikiem hiszpańskiego Levante UD.

Piłkarz reprezentacji Polski podpisał z Levante roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Przeszedł do hiszpańskiego klubu na zasadzie wolnego transferu. Dudka pojawił się w Walencji w piątkowy wieczór. Przed podpisaniem umowy, pomyślnie przeszedł testy medyczne.

Dudka trafił do szóstej siły Primera Division z francuskiego AJ Auxerre, które spadło do drugiej ligi. Po zakończeniu Euro 2012 pomocnik deklarował, że najchętniej przeniósłby się do Bundesligi. Dudka miał też oferty z Rosji i Turcji, ale finalnie zdecydował się na grę w ekstraklasie hiszpańskiej

• Sensacja stała się faktem; Real Madryt kolejny raz traci punkty!

W 3. kolejce La Ligi „Los Blancos” męczyli się z UD Levante. Przyjezdni zdołali urwać punkty rywalom i mają się z czego radować. Warto dodać, że Toni Kroos rozegrał dziś setny mecz w rozgrywkach Primera División.

Atletico Madryt nie wytrzymało walki o mistrzostwo Hiszpanii i w ostatnim meczu przegrało na wyjeździe z Levante. Chociaż początek meczu należał do gości to końcówka spotkania jednak sprawiła, że przegrali zawody i spadli na trzecie miejsce za Realem Madryt.

W meczu 29. kolejki Primera División zespół zamykający ligową tabele pokonał Valencię. W ten sposób podopieczni Rubiego odegrali się na czwartym zespole poprzedniego sezonu za dotkliwą porażkę z rundy jesiennej. Jedyną bramkę w tej konfrontacji zdobył wypożyczony z Fiorentiny, Giuseppe Rossi.

Tuż po przegranych Derbach Madrytu, „Los Blancos” w ramach 27. kolejki Primera División mierzyli się z ostatnim zespołem w tabeli. W pierwszej połowie bramki dla Realu zdobywali Cristiano Ronaldo, a także bramkarz Levante Diego Mariño, na którego konto zostało zapisane trafienie po strzale 18-letniego Borjy Mayorala. Po stronie gospodarzy na listę strzelców wpisał się Deyverson. Przyjezdni lepiej zaprezentowali się po przerwie, czego zwieńczeniem był gol Isco w doliczonym czasie gry.

Lewy obrońca Barcelony nie krył radości z wygrania 2:0 nad Levante, ale przyznał, że „Blaugrana” nie jest maszyną i nie będzie zawsze wygrywać w wysokim stylu. Valencię pokonała 7:0 w Copa del Rey, dzisiaj ze znacznie mniej wymagającym rywalem musiała się znacznie bardziej namęczyć.