Kalou trafia w debiucie, Lille remisuje z Nancy

Autor: Tomasz Delimat | 18.08.2012 15:15 | komentarzy: 8 | kategoria: News |

Debiutancki gol Salomona Kalou nie pomógł OSC Lille w odniesieniu zwycięstwa nad niżej notowanym Nancy. W pierwszym spotkaniu na swym nowym stadionie, podopieczni Rudiego Garcii zremisowali 1:1.

50 tysięcy ludzi dopingowało zespół Lille na nowo wybudowanym Grand Stade Lille Métropole. Po niewiele ponad dwudziestu minutach mógł ich ucieszyć Salomon Kalou, który praktycznie przez pół boiska wychodził sam na sam z bramkarzem. W decydującym momencie oddał jednak niecelny strzał, a ta sytuacja zemściła się w 33. minucie, gdy precyzyjnym uderzeniem prowadzenie dał Nancy Djamel Bakar.

Gdy wydawało się, że na przerwę Nancy zejdzie z prowadzeniem, Kalou zrehabilitował się za niewykorzystaną okazję i zdobył gola w swoim pierwszym występie w nowych barwach. Były gracz Chelsea pokonał bramkarza strzałem głową po precyzyjnym dośrodkowaniu kolejnego nowego nabytku „Les Dogues", Marvina Martina. Wydawało się, że w drugiej połowie Lille zdecydowanie zaatakuje i zdoła wbić zwycięskiego gola. Trzecia drużyna ubiegłego sezonu we Francji nie miała jednak pomysłu na grę i ostatecznie w tym meczu padł remis 1:1.

Po dwóch kolejkach Ligue 1 OSC Lille ma na swoim koncie cztery punkty – w pierwszej kolejce „Les Dogues" rzutem na taśmę pokonali St. Etienne 2:1. Nancy również zgromadziło cztery „oczka".

OSC Lille – AS Nancy 1:1 (1:1) Salomon Kalou 43' – Bakar 33'