Gładkie zwycięstwo Barcelony

Autor: Rafał Krysztopa | 19.08.2012 22:53 | komentarzy: 31 | kategoria: News |

Barcelona z impetem rozpoczęła nowy sezon. ,,Katalończycy” pokonali u siebie Real Sociedad 5:1.

Spotkanie rozpoczęło się doskonale dla ,,Dumy Katalonii”. Centrę Xaviego z rzutu rożnego głową do siatki skierował Puyol. W 9. minucie gry goście odpowiedzieli bramką Castro, który potężnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans Valdesowi. Po zaledwie 120. sekundach gry Barcelona za sprawą Messiego ponownie objęła prowadzenie.

Argentyńczyk po raz kolejny przypomniał o sobie kilka chwil później. Po szybkiej wymianie piłki Messiego z Tello ten pierwszy trafił na 3:1. Po bramce tempo spotkania uspokoiło się, Barcelona przetrzymywała piłkę w strefie środkowej boiska. W 37. minucie Elustondo zauważył, że Valdes wyszedł z bramki i strzałem z połowy boiska próbował zaskoczyć golkipera gospodarzy, hiszpański bramkarz zdołał jednak wypiąstkować piłkę nad bramkę. Tuż przed przerwą Barcelona wykorzystała fatalną postawę defensywy Realu Sociedad i Pedro podwyższył na 4:1.

Druga połowa spotkania nie przyniosła już tylu emocji co pierwsze 45. minut. Barcelona swobodnie operowała piłką i z każdym podaniem zwiększała presję na rywalu. Na kolejną bramkę na Camp Nou czekaliśmy do 84. minuty. Wynik meczu na 5:1 ustalił powracający po kontuzji David Villa.

FC Barcelona - Real Sociedad 5:1 (4:1) Puyol 4 'Messi 11' i 16', Pedro 41', Villa 84' - Castro 9'

• Transferowe podsumowanie dnia #13

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem poznaliśmy nowe cele transferowe Chelsea, jak również oferty za piłkarzy Barcelony.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień zakupowego szaleństwa. Tym razem szczególną dawkę doniesień transferowych otrzymali kibice Chelsea. Poznaliśmy także nazwisko bramkarza, który zwolnił miejsce w zespole Liverpoolu dla Alissona Beckera.

Za nami kolejny, pasjonujący dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy kolejne doniesienia na temat przeprowadzki Alissona do Liverpoolu czy też Bonucciego do Paryża. Barwy klubowe zmienił również polski zawodnik.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Tym razem otrzymaliśmy listę graczy znajdujących się na wylocie z Barcelony, nowe doniesienia o poczynaniach transferowych Realu, a także oficjalne odejście Daleya Blinda z Manchesteru United.

Za nami kolejny dzień transferowego szaleństwa. Bezsprzecznie największym wydarzeniem była prezentacja Cristiano Ronaldo w barwach „Starej Damy”.