LE: Ciężka sytuacja polskich zespołów

Autor: Jan Wiśniewski | 23.08.2012 22:32 | komentarzy: 11 | kategoria: News |

Niestety, Legia Warszawa i Śląsk Wrocław nie osiągnęły zadowalających wyników w 4. rundzie eliminacyjnej do Ligi Europejskiej.

Legia po dobrym spotkaniu zremisowała na własnym stadionie z Rosenborgiem BK 1:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 42. minucie, a do wyrównania doprowadził dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Bořek Dočkal.

Legia Warszawa – Rosenborg BK 1:1 (1:0) – Kosecki 42' – Dočkal 80'

We Wrocławiu, kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim obejrzeli prawdziwy grad bramek. Rozpoczęło się od mocnego uderzenia Hannoveru, który po 25 minutach wygrywał już 0:2. Na przerwę obydwie jedenastki schodziły już jednak przy wyniku 1:3, po trafieniach Jodłowca i Stindla. W drugiej odsłonie spotkania przebudził się Śląsk. Najpierw bramkę zdobył Sylwester Patejuk, a siedem minut potem do remisu doprowadził Przemysław Kaźmierczak. Kiedy zanosiło się na piękny wieczór w stolicy Dolnego Śląska, Gikiewicza pokonali  Andreasen i Schlaudraff

Śląsk Wrocław – Hannover 96 3:5 (1:3) – Jodłowiec 34', Patejuk 54', Kaźmierczak 61' – Andreasen 7', 82', Schlaudraff 25', Stindl 40', Schmiedebach 85

• Gabi: W tym momencie Liga Europy to gówno

Wczoraj Atlético Madryt zremisowało z Qarabağiem 1:1 i poważnie skomplikowało sobie sytuację w kwestii awansu do fazy pucharowej. Nad stołeczną drużyną widnieje widmo przeniesienia się od nowego roku do Ligi Europy, o ile zajmie trzecie miejsce. Kapitan, Gabi, dosadnie skomentował taki rozwój sytuacji.

Celtic uległ u siebie Bayernowi Monachium 1:2 i plasuje się na trzecim miejscu w grupie, które pozwala im myśleć o grze w Lidze Europy. W tym celu Brendan Rodgers będzie chciał pokonać RSC Anderlecht, aby nie odpaść z europejskich pucharów.

• Vitória Guimarães SC dokonała czegoś bezprecedensowego!

Portugalski klub zapisał się w dziejach rozgrywek UEFA.

• Historia „Pawi”

Mamy dziś zaszczyt zaprosić Was do zapoznania się z historią oraz osiągnięciami klubu, który zdołał namieszać w europejskiej piłce. Przed Wami historia Leeds United AFC.

• Historia „Królewsko-Niebieskich”

Dzisiejszą podróż odbędziemy do zachodniej części Zagłębia Ruhry, gdzie swoją siedzibę ma klub, który siedmiokrotnie został mistrzem Niemiec. FC Gelsenkirchen-Schalke 04 to zespół, który od wielu lat udowadnia swoim kibicom, że niemożliwe nie istnieje.