Bendtner i Chamakh opuszczą Londyn

Autor: Michał Nowacki | 29.08.2012 15:57 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Dwóch napastników Arsenalu Londyn ma czas do piątku, aby znaleźć sobie nowy klub. Nicklas Bendtner i Marouane Chamakh nie mają co liczyć na regularne występy, sytuacji ich nie poprawiło odejście Robina van Persiego do Manchesteru United.

Arsène Wenger już wcześniej spodziewał się, że Holender opuści Emirates Stadium, więc szybko pozyskał Lukasa Podolskiego i Oliviera Girouda. Reprezentant Danii sezon 2011/2012 spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie, angielski klub miał opcję pierwokupu, ale „Czarne Koty” nie chciały napastnika na stałe. Po powrocie do Londynu zapowiedział, że nie chce grać dla „Kanonierów”, w wielu decyzjach nie zgadzał się z trenerem i postanowił, że lepiej dla wszystkich będzie jak odejdzie

Napastnik był w kręgu zainteresowań Anży Machaczkała i HSV Hamburg, ale żadna z drużyn nie podjęła decyzji o oficjalnych negocjacjach. Ostatnio się mówiło o przejściu do Serie A, jednak Milan wymienił się z Interem Mediolan napastnikami, zaś AC Fiorentina liczy na zakup Dimitara Berbatova. Każdy zespół w przypadku chęci pozyskania Bendtnera musi liczyć się z odpowiednią pensją dla niego.

Także Marouane Chamakh nie znajduje uznania w oczach francuskiego trenera. Zdecydowaną większość czasu Marokańczyk spędził poza składałem, zaś jak już dostawał powołanie to siadał na ławce rezerwowych z nadzieją, że Wenger pozwoli mu wejść po przerwie. Największą ochotę na pozyskanie 28-latka przejawia hiszpańska Málaga.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Anglia, Transfery, Marouane Chamakh, Nicklas Bendtner

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (9)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze