Oficjalnie: Dembélé w Tottenhamie

Autor: Michał Nowacki | 29.08.2012 18:08 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Tottenham Hotspur potwierdził, że dogadał się z Fulham Londyn oraz z zawodnikiem. Tym samym Moussa Dembélé od dzisiaj jest nadal piłkarzem londyńczyków, ale zamiast grać dla „The Cottagers” będzie bronił barw „Kogutów”.

We wtorek władze z White Hart Lane rozpoczęli negocjacje z Fulham Londyn i dowiedzieli się, że muszą wyłożyć 15 milionów funtów. Taką właśnie sumę reprezentant Belgii miał wpisaną w kontrakt ze stołecznym klubem. Po tym jak Tottenham Hotspur sprzedał Lukę Modricia nie miał wyboru i musiał zastąpić Chorwata.

W pierwszej wersji mówiło się, że przyjdzie na White Hart Lane João Moutinho z FC Porto, ale okazało się, że ten transfer będzie zbyt drogi. Tańszą alternatywą okazał się być Moussa Dembélé, we wtorek oba kluby rozpoczęły rozmowy i już sprawa została definitywnie zakończona. Arsenal i Chelsea Londyn, Liverpool oraz Manchester United przegrali walkę o 25-latka z Tottenhamem.

Fulham zapłacił w 2010 roku pięć milionów funtów, gdy pozyskiwał zawodnika z AZ Alkmaar. We wtorek piłkarza zabrakło w pojedynku o Puchar Anglii z Sheffield United, gdyż bardzo chciał dogadać się z Tottenhamem i zagrać w weekend przeciwko Manchesterowi United.

Czytaj więcej o: Anglia, Transfery, Tottenham Hotspur, Moussa Dembélé

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze