Rekordowe zarobki Valencii

Autor: Ewa Grodzka | 08.09.2012 11:13 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Valencia ostatnimi czasy zarobiła na sprzedaży swoich piłkarzy prawie 160 milionów euro. Przez cztery lata klub z Primera División pozbył się aż 12 swoich wychowanków.

„Nietoperze” już od czterech lat zmuszone są do sprzedaży swoich najcenniejszych zawodników w celu spłaty długów klubu. Zespół Mauricio Pellegrino ma najbardziej międzynarodową obsadę w historii Valencii, tylko pięciu piłkarzy to Hiszpanie.

Początkiem kosztownych transferów była sprzedaż Raula Albiola do Realu Madryt za 15 milionów euro. Największe jednak wpływy Valencia zanotowała w 2010 roku, kiedy to David Villa i David Silva zostali sprzedani za łączną sumę 73 milionów euro. Pierwszy z zawodników trafił do Barcelony, drugi do Manchesteru City. Następnie Chelsea wyłożyła za Juana Matę 28 milionów euro, natomiast Barcelona pozyskała Jordi Albę, za którego zapłaciła 14 milionów.

Tego lata Valencia sprzedała bramkarza, czterech obrońców, trzech pomocników oraz czterech napastników. Ostatnim graczem, który opuścił Valencię to Pablo Hernandez. Dołączył on do angielskiego Swansea za 7 milionów euro.

Czytaj więcej o: Hiszpania, Valencia, David Silva, Juan Mata, Jordi Alba, David Villa, Raúl Albiol, Pablo Hernandez

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (9)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze