Wenger: Bendtner jest nadal w moich planach

Autor: Michał Nowacki | 09.09.2012 15:52 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Szkoleniowiec Arsenalu Londyn postanowił w ostatnim dniu okienka transferowego wypożyczyć Nicklasa Bendtnera do Juventusu Turyn. Mimo tego Arsène Wenger ma nadzieję, że Duńczyk zechce zagrać na Emirates Stadium i w sezonie 2013/2014 będzie do dyspozycji Francuza.

Napastnik w kampanii 2011/2012 grał na wypożyczeniu w Sunderlandzie, ale angielski klub nie zdecydował się na zakup snajpera. Nicklas Bendtner nalegał na transfer definitywny, ale francuski coach pozwolił tylko na wypożyczenie. Tym samym dał do zrozumienia piłkarzowi, że jest on wciąż w planach Wengera i niewiadomo czy gracz będzie dalej zostanie przy swoim zdaniu czy też zdecyduje się je zmienić.

– Bendtner wypożyczony został do Juventusu Turyn, który został mistrzem Włoch. Nie ma przypadku w tym, że związał się na najbliższy rok z tak znakomitym klubem. Duńczyk po prostu jest wspaniałym zawodnikiem i powinien grać w najlepszych klubach w Europie. Ma wielką szansę pokazać, że stać go na występy na najwyższym poziomie – powiedział Arsène Wenger.

Kontrakt z Arsenalem Londyn wiąże Bendtnera do lata 2014 roku, jak wróci z wypożyczenia zostanie mu tylko sezon. Jeżeli w kampanii 2013/2014 nie będzie zadowolony ze swojej pozycji wówczas zwiąże się z dowolnym klubem za darmo.

Czytaj więcej o: Arsenal FC, Juventus Turyn, Anglia, Włochy, Arsene Wenger, Transfery, Trenerzy, Nicklas Bendtner

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze