Chelsea rozbiła „Wilki” 6:0, dwa debiuty i gol Torresa

Autor: Michał Nowacki | 25.09.2012 23:12 | komentarzy: 17 | kategoria: Recenzja meczu |

Podopieczni Roberto Di Matteo nie dali żadnych szans Wolverhamptonowi. Pokonali „Wilki” 6:0 i pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Strzelcami bramek byli Juan Mata, Bertrand, Cahill, Romeu, Torres i Moses.

Ze względu, że było to spotkanie w Capital One Cup okazję debiutu dostali César Azpilicueta i Marko Marin, zaś Victor Moses i Oriol Romeu zdobyli swoje pierwsze bramki w tym sezonie. W bramce stanął Turnbull, a na boisku widzieć mogliśmy także Piazona.

„The Blues” od razu przejęli inicjatywę w meczu i po siedemnastu minutach było 3:0 dla gospodarzy. Na Stamford Bridge wynik spotkania otworzył Gary Cahill, który przytomnie zachował się w polu karnym i po rzucie rożnym piłkę wpakował głową do bramki „Wilków”. W siódmej minucie było już 2:0 za sprawą Ryana Bertranda, który niebawem będzie mógł liczyć na częstsze występy na lewej flance, gdyż wciąż umowy nie chce podpisać Ashley Cole.

W 17. minucie podwyższył Juan Mata, który dostał podanie od Fernando Torresa. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i wiadomo było, że raczej tylko fatum może sprawić, że „The Blues” odpadną z rywalizacji.

W 51. minucie gospodarze mieli rzut karny, po tym jak Victor Moses był faulowany. Do piłki podszedł Oriol Romeu i zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach londyńczyków. Siedem minut później reprezentant Hiszpanii udowodnił, że jest warty 50 milionów funtów. Juan Mata wykonywał rzut rożny, zaś wynik spotkania podwyższył Fernando Torres.

Ostatni gol padł w 71. minucie, kiedy Oscar zagrał do Victora Mosesa i nowy nabytek strzelił swoją pierwszą bramkę w barwach „The Blues”.

Chelsea – Wolverhampton 6:0 (3:0). Bramki: Cahill 4’, Bertrand 7’, Mata 17’, Romeu 51’, Torres 58’, Moses 71’

Chelsea Londyn: Ross Turnbull – Cesar Aspilicueta, Gary Cahill, John Terry, Ryan Bertrand – Ramires, Oriol Romeu – Lucas Piazon, Juan Mata, Victor Moses – Fernando Torres.

Wolverhampton: De Vries – Stearman, Batth, Magreitter, Zubar – Boukari, Davis, Hunt, Peszko – Edwards – Sigurdarson.