„Koguty” zdobyły Old Trafford

Autor: Rafał Krysztopa | 29.09.2012 20:40 | komentarzy: 39 | kategoria: Recenzja meczu |

Po niezwykle interesującym spotkaniu Manchester United na własnym obiekcie uległ Tottenhamowi Hotspur 2:3.

Tottenham od początku spotkania prezentował się lepiej i podopieczni André Villas-Boasa już w 2. minucie gry objęli prowadzenie. Wspaniałym rajdem popisał się Jan Vertonghen, piłka po jego strzale odbiła się od Jonny'ego Evansa i wpadła do siatki. Zdobyta bramka zmotywowała londyńczyków do dalszych ataków na bramkę United. Kolejnego gola „Koguty” zdobyły w 31. minucie. Gareth Bale po błyskawicznej kontrze płaskim strzałem pokonał Andersa Lindegaarda. Do przerwy Tottenham zasłużenie prowadził 2:0.

Po przerwie na placu gry zameldował się Wayne Rooney, który wprowadził ożywienie w szeregi gospodarzy. W 51. minucie po wrzutce Anglika do siatki trafił Nani. Tottenham odpowiedział po chwili. Z próbą Garetha Bale’a poradził sobie Anders Lindegaard, piłka trafiła prosto pod nogi Clinta Dempsey’a, który trafił do pustej bramki. W 54. minucie znowu gola zdobyło United. Shinji Kagawa wykorzystał podanie Robina van Persiego. Po chwili strzał Wayne'a Rooney’a zatrzymał się na słupku. Gospodarze przejęli pełną dominację nad wydarzeniami na boisku, lecz mimo licznych okazji gospodarzy, „Koguty” zdołały utrzymać korzystny wynik do końca meczu.

Manchester United – Tottenham Hotspur 2:3. Bramki: Nani 51', Kagawa 54' – Vertonghen 2', Bale 31', Dempsey 52'.