Borussia Dortmund gromi M’Gladbach

Autor: Rafał Krysztopa | 29.09.2012 21:10 | komentarzy: 13 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Niemiec nie mieli kłopotów z ograniem swojej imienniczki z M’Gladbach. Doskonałe zawody w barwach Borussii Dortmund rozegrał Kuba Błaszczykowski, który do bramki dołożył dwie asysty.

Jako pierwsi w dogodnej sytuacji strzeleckiej znaleźli się gracze z M’Gladbach. W 3. minucie w sytuacji jeden na jeden znalazł się Mike Hanke, z graczem gości poradził sobie Roman Weidenfeller. W 11. minucie w poprzeczkę trafił Neven Subotić. Worek z bramkami na Signal Iduna Park otworzył się w 35. minucie. Marco Reus z zimną krwią wykorzystał błąd obrony gości i trafił do siatki. Tuż po chwili na 2:0 podwyższył Neven Subotić, który wykorzystał dogranie Kuby Błaszczykowskiego.

W drugiej połowie gry Borussia Dortmund dobiła swojego przeciwnika. W 70. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu dołożył Marco Reus. Po dziewięciu minutach po idealnie rozegranym ataku pozycyjnym do siatki trafił Ilkay Gündogan. Asystę przy strzale Niemca zaliczył Kuba Błaszczykowski. W 85. minucie Polak swój dobry występ zwieńczył pięknym golem, ustalając wynik spotkania na 5:0.

Borussia Dortmund – Borussia M’Gladbach 5:0  (2:0). Bramki: Marco Reus 35', 70', Neven Subotić 40', IIkay Gündogan 79', Kuba Błaszczykowski 85'.

• Wypowiedzi trenerów po meczu FC Basel – Manchester City

We wczorajszym spotkaniu 1/8 Championes League, „The Citizens” wygrali na wyjeździe z FC Basel 4:0. Josep Guardiola podszedł do analizy tego spotkania z chłodną głową, podkreślając, że ostateczny wynik konfrontacji między „Obywatelami”, a FC Basel pozostaje kwestią otwartą.

Spotkanie FC Basel z Manchesterem City określano mianem pojedynku Dawida z Goliatem. Gospodarze byli rewelacją w grupie A, w której zgromadzili dwanaście „oczek”. Natomiast „The Citizens” w tym sezonie wychodzi absolutnie wszystko, i w tym spotkaniu było podobnie.

Świetny występ Piotr Zielińskiego w barwach SSC Napoli, powrót na boisko drużyny Jakuba Rzeźniczaka i kolejne zwycięstwo zespołu Kamila Glika. Miniony weekend przyniósł sporo emocji, jeśli chodzi o spadkowiczów rozgrywek Ligi Mistrzów.

• Giroud mógł trafić do La Ligi lub Serie A!

Francuski napastnik ujawnił, jakie inne kluby poza Chelsea FC, rzeczywiście były zainteresowane jego sprowadzeniem.

Wygrane spotkania Borussii Dortmund oraz RB Leipzig. Świetny mecz AS Monaco i strata punktów Celticu. Dużo działo się w minionym tygodniu u spadkowiczów Ligi Mistrzów!