Wygrana Barcelony, kontuzja Puyola

Autor: Rafał Krysztopa | 02.10.2012 22:35 | komentarzy: 35 | kategoria: Recenzja meczu |

Wicemistrzowie Hiszpanii po golach Alexisa Sancheza i Cesca Fabregasa ograli Benfikę Lizbona. Urazu w spotkaniu nabawił się jednak Carles Puyol, który prawdopodobnie złamał rękę.

Niemałą niespodziankę swoim kibicom zafundował Jorge Jesus, który posadził na ławce rezerwowych Pablo Aimara. Szkoleniowiec zdecydował się nie w wyjściowej jedenastce postawić na trójkę energicznych pomocników: Bruno Cesara, Nicolasa Gaitana i Eduardo Salvio, którzy mieli rozmontować obronę Barcelony. Na desancie zagrał osamotniony Lima.

Losy dwóch graczy, którzy dali zwycięstwo Barcelonie w Sewilli potoczyły się zgoła inaczej. Cesc Fàbregas, strzelec dwóch bramek w ostatnim ligowym pojedynku, zagrał od pierwszej minuty. Miejscem na ławce rezerwowych musiał zadowolić się David Villa.

Barcelona bardzo szybko, bo już w 6. minucie spotkania objęła prowadzenie. Ostro piłkę w pole karne wstrzelił Lionel Messi, piłkę do siatki wślizgiem skierował Alexis Sanchez. Gospodarze mogli odpowiedzieć już po kilku minutach. Lima w sytuacji sam na sam z Victorem Valdesem musiał uznać wyższość bramkarza Barcelony, który sparował piłkę na rzut rożny.

Przed kolejną wyborną szansą Chilijczyk stanął w 24. minucie, Alexis Sanchez dostał fenomenalne podanie przez pół boiska, lecz w sytuacji sam na sam z Arturem posłał piłkę nad bramką. Hiszpanie dowieźli skromne prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę również Barcelona rozpoczęła od zdobycia gola. W 54. minucie Lionel Messi minął kilku rywali, podał do Cesca Fabregasa. Hiszpan wbiegł w pole karne i podwyższył wynik spotkania. Po chwili z akcją ruszyli gospodarze. Victor Valdes sparował próbę Nicolasa Gaitana. Świętowanie zwycięstwa fanom Barcelony zmąciła kontuzja Carlesa Puyola, który prawdopodobnie złamał sobie rękę i musiał opuścić plac gry. Hiszpanie musieli kończyć spotkanie w dziesiątkę, czerwoną kartką został „nagrodzony” Sergio Busquets.

Benfica Lizbona – FC Barcelona 0:2 (0:1) Bramki: Sanchez 6’, Fabregas 55’.

Benfica: Artur Moraes – Maxi Pereira, Jardel, Ezequiel Garay, Lorenzo Melgarejo  Eduardo Salvio, Nemanja Matić, Nicolás Gaitán (Nolito 75')  Enzo Pérez (Pablo Aimar 60'), Lima, Bruno César (Carlos Martins 46').

Barcelona: Víctor Valdés  Dani Alves, Carles Puyol (Alex Song 78'), Javier Mascherano, Jordi Alba  Xavi, Sergio Busquets, Cesc Fàbregas (Andrés Iniesta 72')  Pedro ( David Villa 82'), Lionel Messi, Alexis Sánchez.

Czytaj więcej o: FC Barcelona, Hiszpania, Portugalia, Benfica Lizbona, Sergio Busquets, Carles Puyol, Alexis Sanchez, Cesc Fabregas, Benfica - Barcelona 2012-10-02