Skromne zwycięstwo United, dwa gole van Persiego

Autor: Ewa Grodzka | 02.10.2012 22:59 | komentarzy: 18 | kategoria: Recenzja meczu |

W drugiej kolejce fazy grupowej, w ramach rywalizacji w grupie H, CFR Cluj podejmował Manchester United. „Czerwone Diabły” wygrały 2:1, autorem obu goli był Robin van Persie. Dla gospodarzy trafił Pantelis Kapetanos.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy. Pierwszej dogodnej sytuacji nie wykorzystał Modou Sougou. Senegalczyk otrzymał podanie po rzucie rożnym, ale piłka powędrowała minimalnie obok słupka. W 10. minucie podanie od Rooney’a otrzymał z kolei Anderson, ale nie trafił do bramki rywala. Piłkarze Cluj otworzyli wynik spotkania po kwadransie gry. Po kontrze, piłkę od Sougou dostał Kapetanos. Grek nie miał problemów z pokonaniem defensorów United i umieścił futbolówkę w siatce.

W dalszej fazie meczu bramkę wyrównującą próbowali zdobyć piłkarze United. Napór gości przyniósł efekt po pół godzinie gry. Po podaniu Wayne’a Rooneya, piłkę główką skierował do siatki rywala Robin van Persie. Od tego momentu piłkarze Cluj stracili na swojej mocy, do głosu doszli goście. Jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa przebiegła pod dyktando „Czerwonych Diabłów”. Już w 49. minucie spotkania drugiego gola zdobył Robin van Persie. Holender dostał podanie od Rooney’a i po błędzie obrońców umieścił piłkę w siatce. Gospodarze próbowali odpowiedzieć w 56. minucie meczu. Bliski zdobycia gola był Cadu Ricardo, ale David de Gea popisał się skuteczną interwencją. Dwie doskonałe sytuacje mieli następnie podopieczni Fergusona, ale dwukrotnie  mylił się Robin van Persie. Ostatnie minuty należały do piłkarzy Cluj. Gospodarze zintensyfikowali napór na bramkę United, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

CFR Cluj – Manchester United 1:2 (1:1) Bramki: Kapetanos 14’ – van Persie 29’ i 49’

CFR Cluj: Felgueiras – Rada, Cadú ,Pinto, Sepsi , Camora – Mureşan , Aguirregaray (Nicoara 81’)– Kapetanos (Bjelanović 60’), Bastos, Sougou (Alberto 25’).

Manchester United: De Gea – Evra, Evans, Ferdinand, Rafael – Rooney, Fletcher, Anderson, Cleverley – van Persie, Hernandez (Welbeck 83’).