Pewna wygrana City

Autor: Rafał Krysztopa | 06.10.2012 15:38 | komentarzy: 14 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrzowie Anglii nie mieli żadnych problemów z ograniem na własnym obiekcie Sunderlandu. „Citizens” po bramkach Aleksandara Kolarova, Sergio Agüero i Jamesa Milnera wygrali 3:0.

Manchester City objął prowadzenie już w 5. minucie spotkania. Tuż przed szesnastką Carlosa Teveza sfaulował Javier Cuéllar. Do stojącej piłki podeszli Mario Balotelli i Aleksandar Kolarov. Po krótkiej dyskusji strzał na bramkę Sunderlandu oddał Serb. Piłka po precyzyjnym uderzeniu obrońcy City trafiła do siatki.

Po 10. minutach gry w jednej z nielicznych akcji pokazali się goście. Futbolówkę po zamieszaniu w polu karnym „Citizens” nad bramką posłał Stéphane Sessègnon. Pierwsza połowa spotkania należała do mistrzów Anglii, który zdominowali środek boiska i co kilka minut zagrażali bramce strzeżonej przez Simona Mignoleta. Najlepszą okazję na podwyższenie wyniku w 21. minucie zmarnował Pablo Zabaleta. Argentyńczyk z kilku metrów trafił w bramkarza gości.

Tuż po wznowieniu gry Yaya Touré po kombinacyjnej akcji City posłał „bombę” na bramkę Sunderlandu, Simon Mignolet z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny. W 51. minucie strzał Micaha Richardsa z linii bramkowej wybił Danny Rose. Ataki „Citizens” zostały zwieńczone golem po godzinie gry. Z lewej strony piłkę w pole karne dosłał Aleksandar Kolarov, piłkę do siatki wpakował wprowadzony przed kilkoma minutami Sergio Agüero. W ostatnich minutach spotkania City zamknęło gości na własnej połowie, a Sunderland w końcówce dobił James Milner, który ustalił wynik meczu na 3:0.

Manchester City – Sunderland 3:0 (1:0). Bramki: Kolarov 5’, Agüero 60’, Milner 89‘.