Falcao: Może któregoś dnia zagram w Anglii

Redakcja | 07.10.2012 11:11 | komentarzy: 22 | kategoria: News |

Kolumbijski napastnik przyznał, że od dziecka interesował się angielską Premier League i umiałby się w tej lidze odnaleźć.

Radamel Falcao jest bohaterem coraz to większej ilości plotek transferowych. Nazwisko 26-letniego Kolumbijczyka łączone jest z wieloma wielkimi klubami, takimi jak: Real Madryt, Manchester City i Chelsea Londyn. Możliwe jest, że as Atlético Madryt przystanie już zimą na propozycję któregoś z tych ostatnich zespołów – wczoraj przyznał bowiem, że od dziecka interesuje się ligą angielską.

– Anglia? Możliwe, że kiedyś tam zagram – stwierdził w wywiadzie udzielonym „The Times" Falcao. – Oglądałem ligę angielską od lat młodości i mam wielkie uznanie dla graczy takich jak Roy Keane, Eric Cantona, Gianfranco Zola. Najbardziej jednak kibicowałem zawsze Faustino Asprilli gdy grał w Newcastle. Myślę, że umiałbym się przystosować do warunków Premier League, na pewno umiałbym tam strzelać gole.

Falcao stał się obiektem zainteresowania angielskich klubów po meczu o Superpuchar Europy, w którym popisał się hat-trickiem strzelonym Chelsea Londyn. Brytyjskie media donosiły nawet, że ubiegłoroczny triumfator Ligii Mistrzów podpisał już wstępną umowę z „Roj Rojiblancos” w sprawie zakupu kolumbijskiego napastnika. Gdyby tak rzeczywiście się stało, to dwukrotny król strzelców Ligi Europejskiej już od stycznia będzie miał okazję do pobicia strzeleckiego rekordu swojego rodaka, któremu kibicował w młodości. Powinno mu to pójść dość szybko, bowiem w czasie swojej kariery w Newcastle, Faustino Asprilla zdobył tylko 9 goli.

Czytaj więcej o: Chelsea FC, Atletico Madryt, Real Madryt, Hiszpania, Transfery, Manchester City, Falcao

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (22)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze