Defensor Borussii bliski odejścia

Autor: Ewa Grodzka | 13.10.2012 10:25 | komentarzy: 9 | kategoria: News |

Obrońca Borussii Dortmund, Felipe Santana ujawnił, iż planuje opuścić zespół mistrzów Bundesligi latem przyszłego roku. 26-letni Brazylijczyk prezentuje znakomitą formę, jednak ma znikome szanse na regularne występy ze względu na obecność w pierwszym składzie Mattsa Hummelsa oraz Nevena Suboticia.

Mimo faktu, iż Santana przedłużył niedawno kontrakt z Borussią do 2014 roku, jest on gotów rozstać się z klubem już w przyszłym roku. Piłkarz jest sfrustrowany brakiem regularnych występów, szuka więc klubu gdzie miałby na to szansę.

– W moim nowym kontrakcie jest klauzula, że mam prawo opuścić drużynę wcześniej, czyli latem 2013 roku, jeśli tylko dostanę bardziej korzystną ofertę z innego klubu. Uzgodniłem to z dyrektorem zespołu, Michaelem Zorcem – wyznał Brazylijczyk.

Santana trafił do Borussii w 2008 roku. Na początku nie mógł przebić się do wyjściowej jedenastki zespołu z Westfalii, jednak gdy kontuzji doznał Mats Hummels to Brazylijczyk zaczął tworzyć parę środkowych obrońców z Nevenem Suboticiem. Santana ma jak dotąd na swoim koncie 76 występów w Bundeslidze. Ostatnio zastąpił kontuzjowanego Hummelsa w starciu Borussii z Manchesterem City w Lidze Mistrzów.  

Czytaj więcej o: Niemcy, Borussia Dortmund, Brazylia, Mats Hummels, Neven Subotić, Felipe Santana

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (9)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze