Kuszczak zdradza problemy przy odejściu z MU

Autor: Michał Nowacki | 16.10.2012 08:27 | komentarzy: 5 | kategoria: News |

Golkiper Brighton & Hove Albion wyznał, iż Alex Ferguson nie potraktował go najlepiej, gdy grał na Old Trafford. Polak w każdym okienku transferowym prosił o transfer, ale Szkot zażądał kwoty pięciu milionów funtów, której żaden klub nie chciał zapłacić.

– W ostatnim sezonie gry na Old Trafford dostałem kilka ciekawych ofert i chciałem je rozpatrzeć. To były naprawdę dobre kluby i Ferguson wiedział, że oczekuję większej ilości występów, gdyż w przeciwnym razie odchodzę – zaczął Tomasz Kuszczak.

– Alex Ferguson zgodził się na moje odejście, ale tylko za kwotę pięciu milionów funtów. Shey Given miał kontrakt przez trzy sezony jeszcze i Manchester City sprzedał go do Aston Villi Birmingham za dwa miliony. Ja miałem ostatni sezon i później stawałem się wolnym zawodnikiem i chcieli za mnie znacznie większej kwoty – dodał polski bramkarz.

– Żadna drużyna nie zaakceptowała tak wielkiej kwoty, gdyż miałem umowę wygasającą w lecie. Nie tylko w tej kwestii Manchester United mnie źle traktował. Od trzech sezonów mówiłem o odejściu, ale Szkot ciągle powtarzał, że mnie potrzebuje w swoim zespole – powiedział były zawodnik Manchesteru United.

– Później nadeszła propozycja powrotu do West Bromwich Albion, który był naprawdę skłonny mnie zatrudnić na nowo. Władze „Red Devils” obniżyli kwotę o milion funtów. Ani WBA nie było na to stać, ani tym bardziej innych klubów z Rosji, Turcji czy Grecji – zakończył rozżalony bramkarz.

Czytaj więcej o: Manchester United, Anglia, Alex Ferguson, Transfery, Trenerzy, Kontrakt, Tomasz Kuszczak

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (5)

 • macko2907 Legenda
  Szkoda, że to wszystko potoczyło się jak potoczyło bo w mojej opinii Kuszczak spokojnie mógłby grać w jakimś klubie z PL :)
 • myk1324 Triumfator
  nie potrzebnie przeszedł do Manchesteru, mógłby przejść do jakiegoś lepszego Średniaka i by miał pewne miejsce a tak Van Der Saar był podstawowym.
 • Cichyfx Legenda
  No i teraz niech sobie SAF pluje w brodę Kuszczak obecnie wymiata w bramce a De Gea raz zagra fenomenalnie a raz kiepsko.
 • Adi17 Legenda
  Nie od dziś wiadomo,że Ferguson często potrafi traktować ludzi jak g***o.
 • dsasa Triumfator
  Adi17 ma racje.. Tomek mógł by teraz grać w Live, Arsenalu lub większym angielskim klubie.. A teraz tylko 2 liga .

Twój komentarz

Zaloguj się, aby komentować. Nie masz konta? Zarejestruj się, szybko i wygodnie.