Ferguson: Taktyka diamentu nam się opłaci

Autor: Michał Nowacki | 23.10.2012 09:44 | komentarzy: 6 | kategoria: News |

Alex Ferguson wyjawił, że może coraz częściej korzystać z taktyki zwanej „diamentem”. Szkot zrezygnowałby wówczas ze skrzydłowych i dzięki temu Manchester United mógłby z łatwością zaskakiwać rywali.

Tradycją drużyny jest jednak bardzo częste wykorzystywanie skrzydłowych. W historii klubu grali tacy zawodnicy jak George Best, David Beckham, Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs, Ashley Young, Antonio Valencia i Luis Nani. Wielu z nich nadal jest na Old Trafford i w każdej chwili Ferguson może skorzystać z ich usług. Zdaniem Szkota eksperyment z pominięciem bocznych pomocników może się opłacić, gdyż „Red Devils” będą w stanie bardziej zaskoczyć rywala.

Wcześniej ta taktyka zadziałała w meczu z CFR Cluj oraz w lidze angielskiej z Newcastle United. Oba mecze „Czerwone Diabły” wygrały, więc trener wicemistrza Anglii postanowił częściej z niej korzystać. Zwłaszcza, że w lecie przybyło dwóch nowych zawodników: Shinji Kagawa i Robin van Persie, którzy znakomicie czują się w tej taktyce. Także Tom Cleverley i Danny Welbeck w kilku spotkaniach zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

– Jeżeli wyłączymy z gry napastników i przejdziemy na „diament” możemy osiągnąć wielką korzyść. To byłaby wielka rewolucja, ale może się ona opłacić. Poziom w Anglii i w Europie jest ogromny, więc musimy być bardziej nieprzewidywalni. Mam odpowiednich zawodników do tej taktyki – powiedział Alex Ferguson.

– Kagawa i Cleverley naprawdę znakomicie sobie radzą w nowym ustawieniu. Luis Nani, Ashley Young i Antonio Valencia są znakomitymi skrzydłowymi i w każdej chwili mogą zmienić oblicze naszego zespołu. Japończyka ściągnąłem, gdyż świetnie gra za napastnikami, ale widzę, że w nowej roli także się odnajduje i jestem zadowolony z jego występów – dodał Szkot.

Czytaj więcej o: Liga Mistrzów, Manchester United, Anglia, Alex Ferguson, Trenerzy, Shinji Kagawa, Antonio Valencia, Nani, Tom Cleverley, Robin van Persie, Ashley Young, Danny Welbeck

Podziel się tym artykułem ze znajomymi

Skomentuj przez Facebooka

Treści o podobnej tematyce:

Komentarze (6)

Komentarze są domyślnie ukryte dla niezalogowanych

Pokaż komentarze