Ciężka przeprawa United, Chicharito bohaterem

Autor: Ewa Grodzka | 23.10.2012 22:41 | komentarzy: 19 | kategoria: Recenzja meczu |

W pojedynku grupy H, Manchester United podejmował Sporting Bragę. Gospodarze pokonali rywala 3:2, choć pierwsza połowa należała do podopiecznych Jose Peseiro. Dwukrotnie do siatki trafiał Hernández, gola też zdobył Jonny Evans. Dla Bragi oba trafienia zdobył Brazylijczyk Alan.

Odważnie zaczęli piłkarze Sportingu i efekt można było zobaczyć już w 2. minucie spotkania. Bramkę główką strzelił Alan po dośrodkowaniu Hugo Viany. Nie bez winy pozostał przy tym trafieniu młody defensor United, Alexander Büttner. Trzy minuty później gola wyrównującego próbował zdobyć Evans, ale nie pokonał bramkarza rywala. Goście szli za ciosem i groźny strzał z dystansu oddał w 9. minucie Ruben Micael. Jednak piłka powędrowała minimalnie obok słupka.

Podopieczni Peseiro niespodziewanie podwyższyli wynik w 20. minucie pojedynku. Ponownie do siatki trafiał Alan. Brazylijczyk dostał podanie od Edera, który bez większych problemów poradził sobie z Carrickiem i doskonale wpuścił futbolówkę w pole karne. Piłkarze United zdobyli bramkę kontaktową w 25. minucie meczu za sprawą Chicharito. Meksykanin otrzymał podanie od Kagawy i strzałem głową pokonał Beto.

Trzy minuty później bliski wyrównania był Robin van Persie, ale piłka poszybowała obok słupka. Kibice zgromadzeni na Old Trafford wstrzymali oddech chwilę później. Bardzo aktywny w tym meczu Alan oddał bardzo niebezpieczny i silny strzał z dystansu, ale futbolówka powędrowała minimalnie obok bramki. W 35. minucie meczu, gola wyrównującego zdobył Kagawa. Jednak sędzia dopatrzył się spalonego i nie uznał prawidłowego gola Japończyka.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli piłkarze Bragi. Jednak w przeciągu kwadransa nie zdołali zdobyć kolejnego trafienia. Wówczas do głosu doszli w końcu gospodarze. Napór „Czerwonych Diabłów” na bramkę rywala przyniósł efekt w 62. minucie meczu. Gola na 2:2 zdobył Jonny Evans. Rzut rożny wykonywał Robin van Persie, w polu karnym z zamieszania skorzystał Irlandczyk i wbił piłkę do siatki. Gol na wagę zwycięstwa padł w 75. minucie meczu. Ponownie główką strzelał Chicharito po dośrodkowaniu Toma Cleverleya. W końcówce spotkania ożyli piłkarze Bragi. Jednak nie zdołali zagrozić już bramce rywala.

Manchester United – Sporting Braga 3:2 (1:2) Bramki: Chicharito 25’ i 75’, Evans 62’ – Alan  2’ i 20’.

• Oficjalnie: Mourinho zwolniony z Old Trafford

José Mourinho dzisiaj rano został zwolniony z posady trenera Manchesteru United. W niedzielę jego klub przegrał 1:3 z Liverpoolem i to był gwóźdź do trumny Portugalczyka. "The Reds" atakowali cały mecz, zaś United zostało zepchnięte do defensywy, w której pozwolili sobie na kilka niepotrzebnych błędów.

Za nami kolejny weekend obfitujący w piłkarskie emocje.

Już w najbliższy poniedziałek (17 grudnia) o godzinie 12:00 w Nyonie poznamy pary 1/8 finału fazy pucharowej tegorocznej edycji Champions League.

Czas przyjrzeć się jakie rozstrzygnięcia padły tym razem w meczach najlepszych piłkarskich lig.

Wczoraj Manchester United pokonał Fulham 4:1, zaś całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Paul Pogba. Był to sygnał od trenera, José Mourinho, który tym samym dał do zrozumienia zawodnikowi, że w środę przeciwko Valencii musi pokazać taką samą mentalność, co jego koledzy. To drugi mecz Francuza na ławce, z Arsenalem wszedł tylko na ostatni kwadrans.