Barcelona wygrywa rzutem na taśmę

Autor: Rafał Krysztopa | 23.10.2012 22:43 | komentarzy: 35 | kategoria: Recenzja meczu |

FC Barcelona wygrała swój setny mecz w Lidze Mistrzów. Katalończycy po golach Andrésa Iniesty i Jordi Alby ograli Celtic 2:1.

Tito Vilanova zdecydował się na pięć roszad w stosunku do wygranego spotkania z Deportivo. Na środku defensywy obok Javiera Mascherano wystąpił Marc Bartra, zaś na boku obrony Adriano zastąpił Martina Montoya. Za zawieszonego Sergio Busquetsa zagrał Alex Song. W składzie Barcelony nie mogło zabraknąć Lionela Messiego, który w ostatnim ligowym meczu popisał się hat-trickiem.

Neil Lennon zdecydować się na ustawienie z jednym wysuniętym napastnikiem i zagęszczonym środkiem pola. Osamotnionego na desancie Gary’ego Hoopera z drugiej linii miał wspomagać Georgios Samaras.

Jak można było się spodziewać Barcelona od pierwszych minut spotkania narzuciła gościom swój styl gry. W 3. minucie gry minimalnie pomylił się Alexis Sanchez, strzał Chilijczyka powędrował tuż obok bramki Frasera Fostera. Przed kolejną dobrą okazją Katalończycy stanęli w 17. minucie. Bramkarz szkockiej ekipy obronił strzał Andrésa Iniesty z kilku metrów. Zamiast gola dla Barcelony ujrzeliśmy jednak trafienie dla gości. Charlie Mulgrew ze stałego fragmentu gry dorzucił piłkę w pole karne, a Georgios Samaras strzałem głową zdobył bramkę.

Po chwili piłkę tuż nad bramką posłał Lionel Messi. Defensywa Celtiku załamała się tuż przed przerwą. Po koronkowej akcji Barcelony piłkę do siatki posłał Andrés Iniesta.

W 52. minucie Lionel Messi próbował lobować bramkarza, Argentyńczyk nie trafił w bramkę. Po dwóch minutach zakotłowało się w polu karnym Barcelony. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę obok bramki posła Victor Wanyama. W 68. minucie przed kolejną dobrą okazją stanął Lionel Messi. Fraser Foster instynktownie obronił uderzenie snajpera Barcelony z kilku metrów. Wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, jednak w doliczonym czasie gry gola dla Barcelona na 2:1 zdobył Jordi Alba.

FC Barcelona – Celtic Glasgow 2:1 (1:1) Bramki: Iniesta 45’, Alba 90+4' – Samaras 18’.

• Coutinho pójdzie Liverpoolowi na kompromis i do Barcelony odejdzie latem?

Philippe Coutinho z Liverpoolu jest skłonny czekać do końca sezonu, aby dołączyć do Barcelony. Takie doniesienia płyną z "Daily Mirror". Wiele się mówiło, że Brazylijczyk już w lecie trafi na Camp Nou, gdzie klub szukał następcy Neymara, który odszedł do Paris Saint-Germain.

Dzisiaj o godzinie 12:00 w Nyonie odbyło się losowanie. W gronie zespołów rozstawionych znalazły się m.in. Paris Saint-Germain i Liverpool FC. Stawkę uzupełniły ekipy z drugich miejsc.

Piłkarze Ernesto Valverde zgarnęli kolejne trzy punkty w La Liga i utrzymali bezpieczne prowadzenie w ligowej tabeli. Piłkarze z Estadio de la Cerámica nie mieli dziś dość atutów, by przeciwstawić się liderowi.

Z rozgrywkami pożegnało się mnóstwo drużyn, które przed startem sezonu uznawano za faworytów, nawet do końcowego tryumfu. Spójrzmy zatem na zestawienie piłkarzy, którzy naszym zdaniem radzili sobie najlepiej w fazie grupowej.