Galatasaray remisuje z Cluj

Autor: Rafał Krysztopa | 23.10.2012 22:47 | komentarzy: 9 | kategoria: Recenzja meczu |

W ramach trzeciej kolejki Ligi Mistrzów Galasaray przed własną publicznością zmierzyło się z Cluj. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Trener Galatasaray zdecydował się na ustawienie z dwójką napastników, Johanem Elmanderem i Umutem Bulut. Burak Yilmaz, który dochodzi do siebie po przebytym urazie, znalazł się na ławce rezerwowych. Fani Cluj mogli być rozczarowani z powodu braku wyjściowym składzie Modou Sougou – napastnik obecnie zmaga się z kontuzją ścięgna udowego. Senegalczyka w linii ataku zastąpili Rafael Bastos i Pantelis Kapetanos.

W 3. minucie niecelny strzał oddał Rafael Bastos, w odpowiedzi na bramkę Cluj z dystansu uderzył Umut Bulut. W 13. minucie z próbą Hamita Altintopa z najwyższym trudem poradził sobie Mario Felgueiras. Goście objęli prowadzenie w 19. minucie, piłkę do własnej bramki skierował Dany Nounkeu.

Od 28. minuty meczu Cluj grało w osłabieniu, drugą żółtą kartkę otrzymał Matias Aguirregaray. Najlepszą okazję do wyrównania gracze Galatasaray zmarnowali w 35. minucie. Dla gospodarzy została podyktowana jedenastka, której nie wykorzystał Felipe Melo.

W drugich 45. minutach spotkania Galatasaray co chwila gościło pod bramką Rumunów. Starania Turków zostały zwieńczone golem w 77. minucie. Stan spotkania wyrównał Burak Yilmaz. Do końca spotkania więcej bramek już nie padło.

Galatasaray – Cluj 1:1 (0:1). Bramki: Yilmaz 77' – Nounkeu (sam.) 19'.