Borussia zdobywa punkty na wyjeździe

Autor: Michał Nowacki | 27.10.2012 18:22 | komentarzy: 6 | kategoria: Recenzja meczu |

Mistrz Niemiec w dziewiątej kolejce Bundesligi mierzył swoje siły na wyjeździe z Freiburgiem. Borussia Dortmund jednak zdążyła zregenerować swoje siły po środowej, zwycięskiej batalii z Realem Madryt. „Królewscy” stracili dwa gole, tyle samo strzelili dzisiaj obrońcy tytułu.

Obie ekipy musiały w dodatku rywalizować nie tylko ze sobą, ale i z warunkami atmosferycznymi. Spotkanie rozgrywane było w gęstym śniegu, który utrudniał grę i widoczność na boisku. W pierwszej odsłonie praktycznie nic się nie działo i tylko kilka sytuacji jest wartych odnotowania.

W 9. minucie Marco Reus oddawał strzał z 35 metrów, ale Olivier Baumann obronił strzał reprezentanta Niemiec. W 24. minucie Daniel Caligiuri uderzał na bramkę Borussii, piłka otarła się o rękę Roberta Lewandowskiego, ale arbiter postanowił nie odgwizdywać „jedenastki” i puścił grę dalej.

W 26. minucie swoją szansę miał Marcel Schmelzer, ale strzał z dalszej odległości został obroniony przez golkipera Freiburga. W doliczonym czasie gry Ilkay Gündogan strzelił minimalnie obok prawego słupka.

W 54. minucie goście objęli prowadzenie, Marco Reus wykonywał rzut wolny, dośrodkował w pole karne i Neven Subotić głową otworzył wynik spotkania. Chwilę później mogło być już 2:0, ale Robert Lewandowski znakomicie obronił strzał Polaka. Jedyną wartą odnotowania szansę na zdobycie bramki mieli w 60. minucie gospodarze. Erik Jendrisek wykorzystał błąd defensorów Borussii i uderzył z całej siły na bramkę, ale Weindenfeller był na posterunku.

Dortmundczycy nie chcieli poprzestać na jednobramkowej przewadze i w końcówce spotkania zdobyli drugą bramkę. Mario Götze w bezpośrednim pojedynku z Baumannem nie dał mu żadnych szans i zmusił go po raz drugi do kapitulacji. Niemiec dostał piłkę od Lewandowskiego, który zaliczył asystę.

Freiburg – Borussia 0:2 (0:0) Subotić 54’, Götze 83’

• Kane: Moim celem jest spędzić całą karierę w Tottenhamie

Mecz zespołów z dwóch różnych biegunów tabeli Bundesligi. VfB Stuttgart, który przed tym spotkaniem zajmował 12. pozycję, zmierzył się z trzecią Borussią Dortmund.

Dziś wieczorem piłkarze Borussii Dortmund zagrają na wyjeździe z VfB Stuttgart. W składzie zabraknie jednak największego gwiazdora BVB, bo trener postanowił odsunąć go od pierwszego zespołu.

Reprezentant Polski, Robert Lewandowski jest jednym z dwóch napastników Bayernu Monachium. Snajper uważa, że trener, Jupp Heynckes powinien pomyśleć o wzmocnieniu kadry i ściągnąć kolejnego bramkostrzelnego środkowego napastnika.

Pomocnik Liverpoolu, Emre Can ma kontrakt tylko do końca sezonu. Zdaniem "Daily Star" piłkarz odmówi Juventusowi i wybierze ofertę Manchesteru City. "Stara Dama" jednak będzie chciała uprzedzić "The Citizens" i ściągnąć gracza do siebie już w styczniu. "Bild" donosi, że także Borussia Dortmund chce się włączyć do rywalizacji o zawodnika.